Ռուսաստանից Հայաստան տրանսֆերտները 2017թ. նախորդ տարվա համեմատ աճել են 14.6 տոկոսով: Ազգային ժողովի ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում այս մասին հայտնեց ՀՀ Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը:
«Ռուսաստանում խորը ճգնաժամից հետո իրավիճակը գնալով ավելի շտկվեց, ինչն էլ ազդեցություն ունեցավ տրանսֆերտների աճի վրա։ Իհարկե, եթե Ռուսաստանի նկատմամբ տնտեսական պատժամիջոցները չլինեին, միգուցե մենք ունենայինք շատ ավելի բարձր թվեր»,- նշեց Ջավադյանը:
ԿԲ նախագահը հավելեց, որ ՌԴ-ից Հայաստան տրանսֆերտները նախորդ տարվա նույն ժժամանակահատվածի նկատմամբ աճել են նաև այս տարվա առաջին 4 ամիսներին:

Переводы из России в Армению в 2017 году выросли на 14,6% по сравнению с предыдущим годом. Об этом заявил председатель Центрального банка Армении Артур Джавадян на заседании постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам.
«После глубокого кризиса в России ситуация улучшилась, что повлияло на рост трансфертов. Конечно, если бы не были экономические санкции против России, возможно, мы иогли бы иметь гораздо более высокие показатели», - сказал Джавадян.
Председатель Центрального банка также добавил, что трансферты из России в Армению увеличились за первые четыре месяца этого года по сравнению с аналогичным периодом прошлого года.