Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կարծում է, որ կան տնտեսության աճի միտումներ և դրական տնտեսական ակնկալիքներ: Այդ մասին նա հայտարարել է լրագրողների հետ զրույցում:
Խոսելով տնտեսության վիճակի մասին` վարչապետը նշել է, որ այդ մասին են վկայում պետական մարմինների վերլուծությունները, և այդ ակնկալիքները պետք է դառնան իրականություն: «Հայաստանի տնտեսության զարգացման կարևորագույն խնդիրը օրինականության ապահովումն է, անկախ դատական համակարգը և մրցակցային դաշտը: Քաղաքական առումով դա կա: Մնում է ամրապնդել դրա գոյությունն ու ժողովրդի վստահությունը, մնացածը կկարգավորվի», - նշել է վարչապետը, ընդգծելով, որ տնտեսությունը կզարգանա, եթե կառավարությունը լուծի իր առջև ծառացած խնդիրները:
«Այդ խնդիրները լուծելիս մենք չենք պատրաստվում կատարել չկշռադատված քայլեր: Ինչպես և քաղբանտարկյալների հարցի լուծման պարագայում` չենք գնա չմտածված քայլերի», - հավաստիացրել է վարչապետը:

Премьер-министр Никол Пашинян считает, что есть тенденции экономического роста и позитивные экономические ожидания. Об этом он заявил в беседе с журналистами.
Говоря о состоянии экономики, премьер-министр отметил, что анализ государственных органов свидетельствует об этом, и эти ожидания должны стать реальностью. «Важнейшими факторами для развития экономики Армении являются обеспечение легитимности, независимая судебная система и конкурентное поле. С политической точки зрения всё это есть. Остается укрепить доверие людей, остальное будет урегулировано, - сказал премьер-министр, подчеркнув, что экономика будет развиваться, если правительство решит проблемы, которые стоят перед ним.
«При решении этих проблем мы не собираемся делать поспешные шаги. Как и в случае с политзаключенными, мы не будем совершать необдуманные действия», - отметил премьер-министр.