Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կարծում է, որ կան տնտեսության աճի միտումներ և դրական տնտեսական ակնկալիքներ: Այդ մասին նա հայտարարել է լրագրողների հետ զրույցում:
Խոսելով տնտեսության վիճակի մասին` վարչապետը նշել է, որ այդ մասին են վկայում պետական մարմինների վերլուծությունները, և այդ ակնկալիքները պետք է դառնան իրականություն: «Հայաստանի տնտեսության զարգացման կարևորագույն խնդիրը օրինականության ապահովումն է, անկախ դատական համակարգը և մրցակցային դաշտը: Քաղաքական առումով դա կա: Մնում է ամրապնդել դրա գոյությունն ու ժողովրդի վստահությունը, մնացածը կկարգավորվի», - նշել է վարչապետը, ընդգծելով, որ տնտեսությունը կզարգանա, եթե կառավարությունը լուծի իր առջև ծառացած խնդիրները:
«Այդ խնդիրները լուծելիս մենք չենք պատրաստվում կատարել չկշռադատված քայլեր: Ինչպես և քաղբանտարկյալների հարցի լուծման պարագայում` չենք գնա չմտածված քայլերի», - հավաստիացրել է վարչապետը:

22-05-2018 14:06 3135
Prime Minister Nikol Pashinyan thinks there are economic growth trends and positive economic expectations. He stated this in a conversation with journalists.
Speaking about the state of the economy, the Prime Minister noted that the analysis of the state bodies is evidence of that and these expectations should become reality. "The most important issue for the development of Armenia's economy is the rule of law, the independent judiciary and the competitive field. From political point of view it is provided. It remains to strengthen its existence and people's confidence, the rest will be settled, "the prime minister said, stressing that the economy will develop if the government solves the problems it faces.
"While solving these problems we are not going to take hasteful steps. As in case of political prisoners, we will not do rash actions, "the Prime Minister assured.