ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ԱԺ-ում հայտարարել է, որ իշխանությունները պատրաստ են երկրում ապահովել ներդրումային բում։
Նա նշեց, որ հայկական սփյուռքի որոշ ներկայացուցիչներ արդեն իրականացրել են ներդրումներ։ Նա տեղեկացրեց, որ ավելի վաղ Հայաստանում ներդրում կատարելու հետաքրքրվածության նման մակարդակ չի եղել։
«Կանենք հնարավոր ամեն ինչ, որպեսզի այդ ներդրումային հետաքրքրվածությունը շատ շուտով վերաճի ներդրումային բումի։ Կրկին կոչով դիմում եմ Սփյուռքի մեր հայրենակիցներին. ոչնչի մի′ սպասեք, եկե′ք և ներդրում կատարե′ք Հայաստանում։ Հարստացեք և հարստացրեք. դրա համար այլևս չկա ոչ մի քաղաքական խոչընդոտ», – ասաց նա ԱԺ–ում կառավարության ծրագրի քննարկմանը նվիրված արտահերթ նիստի ժամանակ։
Փաշինյանը նաև տեղեկացրեց, որ հանձնարարել է ստեղծել ԱԱԾ–ին առընթեր Ներդրումների անվտանգության ապահովման բաժին։
«Այս քայլով մենք կձևավորենք բարենպաստ ներդրումային միջավայր։ Յուրաքանչյուր ներդրող, դուրս գալով հայաստանյան շուկա, պետք է իրեն անվտանգ զգա», – ընդգծեց կառավարության ղեկավարը։

07-06-2018 16:55 7848
Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил в Национальном Собрании, что власти готовы обеспечить инвестиционный бум в стране.
Он отметил, что некоторые представители армянской диаспоры уже сделали инвестиции. Он сказал, что раньше не было такого уровня интереса к инвестированию в Армению.
«Мы делаем все возможное, чтобы вскоре превратить инвестиционный интерес в инвестиционный бум. Я снова обращаюсь к нашим соотечественникам в Диаспоре. Не ждите, приезжайте и инвестируйте в Армению. Разбогатейте и обогатите страну. Больше нет никаких политических препятствий для этого», - сказал он на внеочередной сессии по обсуждению правительственной программы в Национальном собрании.
Пашинян также сообщил, что он поручил создать отдел инвестиционной безопасности в НСС.
«Так мы сформируем благоприятный инвестиционный климат. Каждый инвестор, выходящий на армянский рынок, должен чувствовать себя в безопасности», - подчеркнул премьер-министр.