ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Արթուր Խաչատրյանը ընդունել է ՀՀ-ում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Յոհաննես Դաումային` հայ-հոլանդական համագործակցության հեռանկարները քննարկելու նպատակով:
Դեսպան Յոհաննես Դաումանը նախարարին ներկայացրել է Նիդերլանդների Թագավորության արտաքին տնտեսական գործերի նախարարության կաթի վերամշակման գործարան (ք. Տաշիր), անասնապահական տնտեսություն (ք. Տաշիր, «Քարախաչ» ՍՊԸ), կարտոֆիլի երկարատեւ պահպանության պահեստ (գ. Ազատան, Շիրակի մարզ), համակցված կերերի գործարան (ք. Երեւան), ձկան վերամշակման գործարան (Արմավիրի մարզ), խոզի սպանդանոց (Նուբարաշեն) ծաղկի աճեցման ջերմոց (Արարատի մարզ) ծրագրերը։
Զրուցակիցներն առավել նպատակահարմար են համարել ուսումնասիրել համատեղ ծրագրերի իրականացման հնարավորությունը հատկապես կաթի և կաթնամթերքի արտադրության ոլորտում:

07-06-2018 17:02 4155
RA Minister of Agriculture Artur Khachatryan received Johannes Dauma, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of the Netherlands to Armenia, to discuss the perspectives of Armenian-Dutch cooperation.
Ambassador Johannes Dauma presented to the minister the programs on a milk processing plant of the Ministry of Foreign Economic Relations of the Kingdom of the Netherlands (Tashir), cattle-breeding farm (Tashir, Karakhach LLC), long-term potato storage warehouse (Azatan, Shirak region), combined feed plant (Yerevan), Fish Recycling Plant (Armavir Province), Poultry Slaughterhouse (Nubarashen), Flower Growing greenhouse (Ararat Province).
The interlocutors considered it more appropriate to explore the possibility of implementing joint projects, especially in the sphere of dairy production.