ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Արթուր Խաչատրյանը ընդունել է ՀՀ-ում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Յոհաննես Դաումային` հայ-հոլանդական համագործակցության հեռանկարները քննարկելու նպատակով:
Դեսպան Յոհաննես Դաումանը նախարարին ներկայացրել է Նիդերլանդների Թագավորության արտաքին տնտեսական գործերի նախարարության կաթի վերամշակման գործարան (ք. Տաշիր), անասնապահական տնտեսություն (ք. Տաշիր, «Քարախաչ» ՍՊԸ), կարտոֆիլի երկարատեւ պահպանության պահեստ (գ. Ազատան, Շիրակի մարզ), համակցված կերերի գործարան (ք. Երեւան), ձկան վերամշակման գործարան (Արմավիրի մարզ), խոզի սպանդանոց (Նուբարաշեն) ծաղկի աճեցման ջերմոց (Արարատի մարզ) ծրագրերը։
Զրուցակիցներն առավել նպատակահարմար են համարել ուսումնասիրել համատեղ ծրագրերի իրականացման հնարավորությունը հատկապես կաթի և կաթնամթերքի արտադրության ոլորտում:

Министр сельского хозяйства Армении Артур Хачатрян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Королевства Нидерландов в Армении Йоханнеса Даумана, чтобы обсудить перспективы армяно-голландского сотрудничества.
Посол Йоханнес Дауман представил министру программы, связанные с молочным перерабатывающим заводом Министерства внешнеэкономических связей Королевства Нидерландов (Ташир), животноводческой фермой (ООО «Ташир», Карахач), картофельным складом длительного хранения (Азатан , Ширакская область), комбикормовым заводом (Ереван), заводом по переработке рыбы (Армавирская область), птицефабрикой (Нубарашен), теплицей для выращивания цветов (провинция Арарат).
Собеседники сочли более уместным изучить возможность реализации совместных проектов, особенно в сфере молочного производства.