08-06-2018 10:37 4038
Oրինապահ հարկ վճարողների ցանկը շարունակում է համալրվել: Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահի առաջին տեղակալ Ռաֆիկ Մաշադյանը «օրինապահ հարկ վճարող» կարգավիճակը հաստատող հավաստագիր է շնորհել 14 տնտեսվարողի:
Դիմում ներկայացրած բիզնեսի 21 ներկայացուցիչներից երեքը չեն համապատասխանել սահմանված չափանիշներին: Եվս 4 դիմում գտնվում է ուսումնասիրության փուլում:
2018թ. տարեսկզբից առ այսօր օրինապահ հարկ վճարողի հավաստագրի ստացման դիմում է ներկայացրել 73 տնտեսվարող, որոնցից 54-ի դիմումը բավարարվել է (այդ թվում՝ 2017 տարեվերջին ստացված 3 դիմում):
Հիշեցնենք, որ օրինապահ հարկ վճարողի հավաստագիր ստացած տնտեսվարող սուբյեկտների ցանկերը հրապարակված են հարկային մարմնի պաշտոնական կայքում՝ «Հարկային տեղեկատվություն» բաժնի «Հարկ վճարողների վերաբերյալ տեղեկատվական ցանկեր» ենթաբաժնում:

08-06-2018 10:37 4037
Список законопослушных налогоплательщиков по-прежнему пополняется. Первый заместитель председателя Комитета по государственным доходам Рафик Машадян выдал 14 бизнесменам сертификат «законопослушного налогоплательщика».
Три из 21 представителя бизнеса не соответствовали установленным критериям. Еще 4 заявления находятся на стадии рассмотрения.
С начала 2018 года 73 предприятия подали заявку на получение свидетельства «законопослушного налогоплательщика», из которых удовлетворены 54 заявки (в том числе три заявки, полученные в конце 2017 года).
Следует отметить, что списки хозяйствующих субъектов, получивших свидетельства законопослушных налогоплательщиков, были опубликованы на официальном сайте налогового органа в разделе «Налоговая информация» в подразделе «Информационные бюллетени налогоплательщиков».