08-06-2018 11:47 6110
Նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական բիզնես ասոցիացիայի ներկայացուցիչներին:
Հյուրերը նախագահին են ներկայացրել իրենց գործունեությունն ու ծրագրերը՝ նշելով, որ դրանք հիմնականում ուղղված են Հայաստանում եվրոպական բիզնեսի ընդլայնմանն ու զարգացմանը, օտարերկրյա ներդրումների խրախուսմանը, բարենպաստ գործարար միջավայրի ձեւավորմանը:
Հանդիպմանը քննարկվել են եվրոպական երեկրների հետ գործարար կապերի ակտիվացման, տնտեսական դաշտը ներդրումների համար առավել գրավիչ դարձնելու հետ կապված հարցերը՝ կարևորելով օրենքի գերակայությունը, կոռուպցիայի դեմ պայքարն ու առողջ մրցակցության խրախուսումը:

President Armen Sargsyan received today the representatives of the European Business Association in Armenia.
The guests presented their activities and programs to the President noting that they are mainly aimed at expanding and developing European business in Armenia, encouraging foreign investment, and creating a favorable business environment.
During the meeting they discussed issues related to activation of business contacts with European friends, making the economic sphere more attractive for investments, highlighting the rule of law, fight against corruption and promotion of healthy competition.