08-06-2018 11:47 6110
Նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական բիզնես ասոցիացիայի ներկայացուցիչներին:
Հյուրերը նախագահին են ներկայացրել իրենց գործունեությունն ու ծրագրերը՝ նշելով, որ դրանք հիմնականում ուղղված են Հայաստանում եվրոպական բիզնեսի ընդլայնմանն ու զարգացմանը, օտարերկրյա ներդրումների խրախուսմանը, բարենպաստ գործարար միջավայրի ձեւավորմանը:
Հանդիպմանը քննարկվել են եվրոպական երեկրների հետ գործարար կապերի ակտիվացման, տնտեսական դաշտը ներդրումների համար առավել գրավիչ դարձնելու հետ կապված հարցերը՝ կարևորելով օրենքի գերակայությունը, կոռուպցիայի դեմ պայքարն ու առողջ մրցակցության խրախուսումը:

08-06-2018 11:47 6109
Президент Армении Армен Саргсян сегодня принял представителей Европейской бизнес-ассоциации в Армении.
Гости представили свою деятельность и программы президенту, отметив, что они в основном направлены на расширение и развитие европейского бизнеса в Армении, поощрение иностранных инвестиций и создание благоприятной бизнес-среды.
В ходе встречи обсуждались вопросы, связанные с активизацией деловых контактов с европейскими друзьями, делая экономическую сферу более привлекательной для инвестиций, подчеркивая верховенство закона, борьбу с коррупцией и продвижение здоровой конкуренции.