09-06-2018 12:03 44259
Հայաստանի Պետական եկամուտների կոմիտեի ղեկավարի հանձնարարությամբ մեքենաների մաքազերծումը կկատարվի հաշիվ-ապրանքագրի արժեքով, հայտարարել է ՊԵԿ նախագահ Դավիթ Անանյանը:
Ինչպես նշել է Անանյանը, ներկրված ավտոմեքենաները կձևակերպվեն ձեռքբերման փաստացի արժեքով և ինվոյսի նկատմամբ վստահությամբ: Ձևակերպման այլ ձևը կկիրառվի միայն այն դեպքում, եթե ուղեկցող փաստաթղթերը վստահություն չեն ներշնչում:
Միևնույն ժամանակ, Դավիթը Անանյանը ներմուծողներին կոչ է արել մեքենայի մաքսային ձևակերպումների ժամանակ գնահատել փաստաթղթերի արժանահավատությունը:

09-06-2018 12:03 44260
По поручению главы Комитета государственных доходов таможенное оформление автомобилей будет производиться по стоимости, указанной в счет-фактере, сказал председатель КГД Давид Ананян.
Как отметил Ананьян, импортируемые автомобили будут оформляться по фактической стоимости приобретения, указанной в счете-фактуре. Они будут оформлятся иначе, только если сопроводительные документы не внушают доверия.
В то же время Давид Ананян призвал импортеров проверить достоверность документов во время таможенного оформления.