13-06-2018 14:10 14288
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Մոսկովյան 35 հասցեում գտնվող նոր գլխամասային գրասենյակի տարածքում (Մոսկովյան և Սպենդիարյան փողոցների խաչմերուկում) բացվել է հերթական շուրջօրյա ինքնասպասարկման գոտին:
24/7 ռեժիմում գործող ինքնասպասարկման գոտին հագեցած է.
• վճարային տերմինալով, որը թույլ է տալիս ինքնուրույն իրականացնել վճարումներ հօգուտ ավելի քան 200 կապի օպերատորների և տարբեր ծառայությունների մատակարարների, այդ թվում՝ կատարել կոմունալ ծառայությունների, ինտերնետ կապի, հեռուստատեսության բաժանորդային վճարումները, մարել վարկային պարտավորությունները, համալրել բանկային/քարտային հաշիվները և ավանդները, վճարել ապահովագրավճարները, իրականացնել պետական, էլեկտրոնային ստորագրության ակտիվացման, նույնականացման քարտերի վճարումները և այլն:
• ինչպես ընդունման, այնպես էլ կանխիկացման ֆունկցիայով հագեցած բանկոմատով: Քարտին/քարտային հաշվին կանխիկի համալրում կատարելու դեպքում բանկոմատը հնարավորություն է տալիս մեկ գործարքի ընթացքում մուտքագրել միաժամանակ մինչև 90 թղթադրամ (ոչ թե հատ-հատ, այլ փաթեթով), ընդ որում՝ տարբեր արժեքների, ինչը դարձնում է համալրման գործընթացը ավելի հարմար և արագ: Բացի այդ, բանկոմատի միջոցով հնարավոր է իրականացնել փոխանցումներ ինչպես ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի, այնպես այլ հայկական և արտասահմանյան բանկերի քարտին, և փոխանցումը հաշված րոպեների ընթացքում հասանելի կլինի ստացողին: Բանկոմատը հագեցած է նաև կոմունալ վճարումների անկանխիկ վճարման, PIN-կոդի փոխարինման ֆունկցիաներով և այլն:
Այսպիսով, ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի 24/7 ռեժիմում գործող ինքնասպասարկման գոտին հնարավորություն է ընձեռում ցանկացած ժամանակ, անկախ Բանկի աշխատանքային ռեժիմից, օգտվել բանկային առավել պահանջված ծառայություններից: Ընդ որում, գործարքների հիմնական մասը իրականացվում է օնլայն ռեժիմով, ինչը նույնպես մեծացնում է հաճախորդների սպասարկման հարմարավետությունը բանկային ծառայություններից օգտվելիս:

The next 24-hour self-service zone has been opened on the territory of the new head office of VTB Bank (Armenia) located at Moskovyan 35 (at the crossroad of Moscovyan and Spendiaryan streets).
The 24/7 mode self-service zone is equipped with:
payment terminal, which allows make payments independently in favor of more than 200 communication operators and providers of different services, including utility services, internet connection, television subscription payments, repay the loan obligations, replenish banking / card accounts and deposits, insurance payments, carry out state, electronic signature activation, identification cards payments, etc. with ATMs which have the function of both receiving and giving cash. In case of cash replenishment of the card / card account, the ATM will allow you to enter up to 90 banknotes at once with different values, which makes the replenishment process more convenient and faster. Besides, it is possible to make transfers to ATMs as well as cards of other Armenian and foreign banks, and the transfer will be available to the recipient within a few minutes. ATM is also equipped with non-cash payment for utility payments, PIN-code replacement functions, and more.
Thus, the self-service zone, functioning in 24/7 mode of VTB Bank (Armenia), gives an opportunity to use the most demanded banking services at any time regardless of Bank's working regime. At the same time, the majority of transactions are conducted in online mode, which also increases the customer service convenience when using banking services.