14-06-2018 11:39 3584
Ազգային ժողովը քվեարկությամբ հաստատեց ՀՀ 2017թ․պետական բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվությունը։ ՀՀ 2017թ. պետական բյուջեի տարեկան հաշվետվությունը հաստատելու մասին հարցին կողմ քվեարկեց 65, դեմ՝ 23 պատգամավոր:
Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը քվեարկությունից հետո հայտարարեց, որ նիստի օրակարգային հարցերը սպառվել են: Նա պատգամավորներին հիշեցրեց, որ կառավարության առաջարկով հունիսի 19-ին արտահերթ նիստ է հրավիրվել:
ՀՀ 2017թ. պետական բյուջեով եկամուտների համար պլանավորվել է 1 տրիլիոն 210 միլիարդ դրամ, ճշտված պլանով՝ 1 տրիլիոն 320 միլիարդ, փաստացի ապահովվել է 1 տրիլիոն 237 միլիարդ դրամ: Ծախսերը պլանավորվել են 1 տրիլիոն 360 միլիարդ դրամ, ճշտված պլանով՝ 1 տրիլիոն 561 միլիարդ դրամ, փաստացի այն կազմել է 1 տրիլիոն 504 միլիարդ դրամ: Դեֆիցիտը պլանավորվել է 150 միլիարդ դրամ, ճշտված պլանով՝ 240 միլիարդ դրամ, փաստացի դեֆիցիտը կազմել է 267 միլիարդ դրամ:

The National Assembly approved by voting the annual report of the RA state budget for 2017. 23 MPs voted for and 65 against the issue of approving the state budget annual report for 2017.
Speaker of the National Assembly Ara Babloyan announced after the voting that the agenda items of the session were exhausted. He reminded the MPs that on June 19, an extraordinary session had been called by the Government proposal.
In 2017 1 trillion 210 billion drams were planned for revenues of the state budget, 1 trillion 320 billion with specified plan, and 1 trillion 237 billion drams were actually provided. Expenditures were planned at 1 trillion 360 billion drams, with an adjusted plan of 1 trillion 561 billion drams, which actually amounted to 1 trillion 504 billion drams. The deficit was planned at 150 billion drams, with an adjusted plan of 240 billion drams, the actual deficit amounted to 267 billion drams.