21-06-2018 12:04 2311
Աշխատանքի ու սոցիալական հարցերով նախարար Մանե Թանդիլյանն, ով հրաժարականի դիմում էր ներկայացրել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, կշարունակի պաշտոնավարել։
«Ես չեմ ընդունել հրաժարականը։ Տիկին Թանդիլյանի հետ քննարկումների արդյունքում որոշել ենք, որ պետք է շարունակենք աշխատանքը», - նշել է վարչապետ Փաշինյանը կառավարության նիստի ընթացքում։
Թանդիլյանը հրաժարականի դիմում էր ներկայացրել կուտակային կենսաթոշակային համակարգի պարտադիր բաղադրիչի հետ անհամաձայնության պատճառով։
Փաշինյանը ասել է, որ համակարգը բարելավման կարիք ունի, ու աշխատանքներն այդ ուղղությամբ շարունակվելու է ինչպես Թանդիլյանի, այդպես էլ այլ նախարարների հետ։ 2 ամսա ընթացքում պետք է ունենալ պրոբլեմների օրակարգը՝ դրանց լուծում տալու համար, նշել է վարչապետը։

21-06-2018 12:04 2312
Министр труда и социальных дел Мане Тандилян, подавший заявление об отставке премьер-министру Николу Пашиняну, продолжит свою работу.
«Я не принял отставку. В результате обсуждений с г-жой Тандилян мы решили, что должны продолжить нашу работу», - сказал премьер-министр Пашинян во время заседания правительства.
Тандилян подала в отставку из-за несогласия с обязательным компонентом накопительной пенсионной системы.
Пашинян сказал, что система нуждается в улучшении, и работы продолжатся с Тандилианом и другими министрами в этом направлении. Премьер-министр заявил, что в течение двух месяцев у него будет список проблем, которые нужно решить.