21-06-2018 12:04 2311
Աշխատանքի ու սոցիալական հարցերով նախարար Մանե Թանդիլյանն, ով հրաժարականի դիմում էր ներկայացրել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, կշարունակի պաշտոնավարել։
«Ես չեմ ընդունել հրաժարականը։ Տիկին Թանդիլյանի հետ քննարկումների արդյունքում որոշել ենք, որ պետք է շարունակենք աշխատանքը», - նշել է վարչապետ Փաշինյանը կառավարության նիստի ընթացքում։
Թանդիլյանը հրաժարականի դիմում էր ներկայացրել կուտակային կենսաթոշակային համակարգի պարտադիր բաղադրիչի հետ անհամաձայնության պատճառով։
Փաշինյանը ասել է, որ համակարգը բարելավման կարիք ունի, ու աշխատանքներն այդ ուղղությամբ շարունակվելու է ինչպես Թանդիլյանի, այդպես էլ այլ նախարարների հետ։ 2 ամսա ընթացքում պետք է ունենալ պրոբլեմների օրակարգը՝ դրանց լուծում տալու համար, նշել է վարչապետը։

Labor and Social Affairs Minister Mane Tandilyan, who has submitted her resignation to Prime Minister Nikol Pashinyan, will continue her tenure.
"I have not accepted the resignation. As a result of discussions with Mrs. Tandilian we decided that we should continue our work, "said Prime Minister Pashinyan during a government session.
Tandilian submitted her resignation due to disagreement with the mandatory component of the accumulative pension system.
Pashinyan said the system needs improvement, and works will continue with Tandilian and other ministers in that direction. The Prime Minister stated that within 2 months they will have the agenda of problems to solve them.