ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Բազել (Շվեյցարիա), որտեղ մասնակցելու է Միջազգային Հաշվարկների Բանկի ընդհանուր տարեկան 88-րդ ժողովին:
Ժողովին քննարկվելու են ֆինանսական համակարգի կարգավորմանը, բանկային գործունեության միջազգային ստանդարտներին, բանկային վերահսկողության արդի մարտահրավերներին վերաբերող ընթացիկ խնդիրներ:
Անդրադարձներ են լինելու Միջազգային Հաշվարկների Բանկի տարեկան հաշվետվությանը: Այցի շրջանակում նախատեսվում են մի շարք երկկողմ հանդիպումներ՝ գործընկեր կառույցների ղեկավարների հետ:

22-06-2018 13:57 4872
Председатель Центрального банка Армении (ЦБА) Артур Джавадян отправился в Базель (Швейцария) с рабочим визитом, где он примет участие в 88-м ежегодном собрании Международного расчетного банка.
На встрече будут обсуждаться актуальные вопросы финансового регулирования, международных стандартов банковского дела и современного банковского надзора.
Будут рассмотреть годовой отчет Банка международных расчетов. В рамках визита запланированы ряд двусторонних встреч с руководителями партнерских организаций.