Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը գտնում է, որ Հայաստանը Եվրասիական տնտեսական միության շուկայում կարող է անվերջ արտահանում իրականացնել:
«Միր» հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ Եվրասիական տնտեսական միությունն առևտրային հարաբերություններում ոչ մի սահմանափակում չունի:
«Այն շատ մեծ դաշտ է, այնտեղ շատ մեծ ներուժ կա: Հայաստանը կարող է անվերջ արտահանում իրականացնել, և մենք այդ ուղղությամբ պետք է աշխատենք: Փաստացի մեզ մոտ հիմա շատ բարձր տեմպերով աճում է գյուղատնտեսական մթերքների արտահանումը, և մենք հույս ունենք, որ կհասնենք արդյունաբերական արտադրանքի արտահանման աճին: Մենք հույս ունենք նաև, որ կավելանան զբոսաշրջային հոսքերը Ռուսաստանից և Եվրասիական տնտեսական միության այլ երկրներից դեպի Հայաստան»,- ընդգծել է Փաշինյանը:

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan considers that Armenia can carry out endless export in the Eurasian Economic Union market.
In an interview with "Mir" TV company, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan noted that the Eurasian Economic Union does not have any restrictions on trade relations.
"It is a great field, there is a great potential. Armenia can carry out endless exports and we must work in that direction. In fact, we are now exporting agricultural products at a very high pace and we hope that we will achieve the increase in the export of industrial products. We also hope that tourist flows from Russia and other countries of the Eurasian Economic Union will increase to Armenia, "Pashinyan underscored.