ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Արծվիկ Մինասյանը հանդիպում է ունեցել Չինաստանից ժամանած գործարարների հետ։ Հանդիպմանը մասնակցել են նաև նախարարության և Բիզնես Արմենիայի պատասխանատու անձինք։
Նախարարը ողջունել է հյուրերին, ներկայացրել Հայաստանում գործարարությամբ զբաղվելու և ներդրումներ կատարելու հնարավորություններն ու առավելությունները։
Չինացի գործարարները հայտնել են ներդրումներ կատարելու և Հայաստանում գործարարությամբ զբաղվելու իրենց մտադրությունների մասին։ Մասնավորապես, գործարարները հետաքրքրված են անշարժ գույքի, բնակարանաշինության, հյուրանոցային բիզնեսի, էներգետիկ ոլորտներով։

12-07-2018 16:31 3723
RA Minister of Economic Development and Trade Artsvik Minasyan had a meeting with businessmen from China. Responsible persons of the Ministry and Business Armenia also took part in the meeting.
The minister welcomed the guests and presented the opportunities and advantages of doing business and investing in Armenia.
Chinese businessmen have expressed their intention to make investments and to engage in business in Armenia. In particular, businessmen are interested in real estate, housing construction, hotel business and energy.