13-07-2018 12:31 7483
Նախ պարզենք, թե ինչ է նշանակում վարկի համար առցանց դիմումը։ Դա մանրամասն լրացված դիմումի ձև է, որը պարունակում է Ձեր անձնագրային և այլ անձնական տվյալներ։
Օնլայն հարցումը չի պարտադրում Ձեզ վարկ վերցնել։ ՈՒՎԿ hարցում ուղղարկելով ՝Դուք հարցում եք կատարում իմանալու համար, արդյոք հնարավորություն ունեք վարկ վերցնել տվյալ կազմակերպությությունից։
Նաև Դուք պարզում եք հատկացվող գումարի առավելագույն շեմը և տարեկան տոկոսադրույքը։
Բայց արդյո՞ք կարելի է անձնական տվյալներ տրամադրել ցանկացած կայքի, որը հանդես է գալիս այս կամ այն բանկի կամ ՈՒՎԿ-ի անունից։
Ահա մի քանի կետ, որոնք կօգնեն Ձեզ ճիշտ կողմնորոշվել, թե որ կայքում կարելի է դիմել օնլայն վարկավորման համար և չսխալվել։
1․ Ստուգե՛ք HTTPS-ի առկայությունը
Առաջին հերթին պարզեք, արդյոք կայքը ունի անվտանգության սերտիֆիկատ, թե ոչ։ Դա տեսանելի է անզեն աչքով՝ կայքի հղման հատվածում, օրինակ՝ https://ola.am ։
Կայքի անվտանգության սերտիֆիկատը Ձեր անձնական տվյալների գաղտնիության գրավականներից մեկն է։
2․ Ապահով կայքեր
Դիմեք միայն ապահով կայքերի, որոնց բանկերին ամ կազմակերպությւոններին  ծանոթ եք։ Փորձեք պարզել արդյոք տվյալ կայքը իրոք պատկանում է այդ կազմակերպությանը, թե ոչ։
3․Կարդացե՛ք պայմանները
Առցանց վարկի համար դիմելիս մի նշեք «համաձայն եմ պայմաններին», եթե չեք ընթերցել պայմանները։ Պարտադիր ընթերցեք դրանք, որովհետև միգուցե գտնեք մի կետ, որի համաձայն բանկը իրավունք ունի օգտագործել կամ փոխանցել Ձեր անձնական տվյալները այլ անձանց։
4․ Կայքի հեղինակություն
Ուշադրություն դարձրեք կայքի հեղինակությանը։ Ձեզ կօգնի https://moz.com կայքը։ Եթե կայքի հեղինակությունը ցածր է, ուրեմն չարժե ռիսկի դիմել։
5․ Կարդացե՛ք կարծիքները
Կարդացեք մեկնաբանություններ կայքի, վարկերի, վարկային կազմակերպության ու վարկավորման մասին, բայց ոչ թե կայքում, այլ ուրիշ հարթակներում, օրինակ google-ում։
Վարկավերվեք գիտակցաբար, ստացեք օնլայն վարկի մասին տեղեկություն և ապահով եղեք, որ Ձեր անձնական տվյալները հետագայում չեն օգտագործվի առանց Ձեր գիտության։

First, let's find out what the online application for credit means. It is a detailed application form that contains your passport and other personal information.
Online inquiry does not make you take a credit. By submitting an inquiry to UCO, you make a request to know if you can take a loan from that organization.
You also specify the maximum threshold and the annual interest rate of the loan.
But can you provide personal information to any site that runs on behalf of this or that bank or UCO?
Here are some points that will help you to guess which website you can apply for online crediting and not be mistaken.
1. Check HTTPS availability
First, find out if the site has a security certificate or not. It is visible to the naked eye at the site link, for example https://ola.am.
Website Security Certification is one of the guarantees for your privacy.
2. Secure websites
Contact only trusted sites whose banks or organizations are familiar to you. Try to find out if this website really belongs to the organization.
3. Read the Terms
When applying for an online loan, do not include "agree to the terms" if you have not read the terms. Be sure to read them because you might find a point under which the bank has the right to use or transfer your personal information to other persons.
4. Site reputation:
Pay attention to the reputation of the site. The site https://moz.com will help you. If the site's reputation is low, then it's not worth the risk.
5. Read the comments
Read comments on websites, loans, credit organizations, and lending, but not on the site, but on other platforms, such as google.
Get a loan reasonably, get online credit information and be sure that your personal data will not be used later without your knowledge.