13-07-2018 12:31 7483
Նախ պարզենք, թե ինչ է նշանակում վարկի համար առցանց դիմումը։ Դա մանրամասն լրացված դիմումի ձև է, որը պարունակում է Ձեր անձնագրային և այլ անձնական տվյալներ։
Օնլայն հարցումը չի պարտադրում Ձեզ վարկ վերցնել։ ՈՒՎԿ hարցում ուղղարկելով ՝Դուք հարցում եք կատարում իմանալու համար, արդյոք հնարավորություն ունեք վարկ վերցնել տվյալ կազմակերպությությունից։
Նաև Դուք պարզում եք հատկացվող գումարի առավելագույն շեմը և տարեկան տոկոսադրույքը։
Բայց արդյո՞ք կարելի է անձնական տվյալներ տրամադրել ցանկացած կայքի, որը հանդես է գալիս այս կամ այն բանկի կամ ՈՒՎԿ-ի անունից։
Ահա մի քանի կետ, որոնք կօգնեն Ձեզ ճիշտ կողմնորոշվել, թե որ կայքում կարելի է դիմել օնլայն վարկավորման համար և չսխալվել։
1․ Ստուգե՛ք HTTPS-ի առկայությունը
Առաջին հերթին պարզեք, արդյոք կայքը ունի անվտանգության սերտիֆիկատ, թե ոչ։ Դա տեսանելի է անզեն աչքով՝ կայքի հղման հատվածում, օրինակ՝ https://ola.am ։
Կայքի անվտանգության սերտիֆիկատը Ձեր անձնական տվյալների գաղտնիության գրավականներից մեկն է։
2․ Ապահով կայքեր
Դիմեք միայն ապահով կայքերի, որոնց բանկերին ամ կազմակերպությւոններին  ծանոթ եք։ Փորձեք պարզել արդյոք տվյալ կայքը իրոք պատկանում է այդ կազմակերպությանը, թե ոչ։
3․Կարդացե՛ք պայմանները
Առցանց վարկի համար դիմելիս մի նշեք «համաձայն եմ պայմաններին», եթե չեք ընթերցել պայմանները։ Պարտադիր ընթերցեք դրանք, որովհետև միգուցե գտնեք մի կետ, որի համաձայն բանկը իրավունք ունի օգտագործել կամ փոխանցել Ձեր անձնական տվյալները այլ անձանց։
4․ Կայքի հեղինակություն
Ուշադրություն դարձրեք կայքի հեղինակությանը։ Ձեզ կօգնի https://moz.com կայքը։ Եթե կայքի հեղինակությունը ցածր է, ուրեմն չարժե ռիսկի դիմել։
5․ Կարդացե՛ք կարծիքները
Կարդացեք մեկնաբանություններ կայքի, վարկերի, վարկային կազմակերպության ու վարկավորման մասին, բայց ոչ թե կայքում, այլ ուրիշ հարթակներում, օրինակ google-ում։
Վարկավերվեք գիտակցաբար, ստացեք օնլայն վարկի մասին տեղեկություն և ապահով եղեք, որ Ձեր անձնական տվյալները հետագայում չեն օգտագործվի առանց Ձեր գիտության։

13-07-2018 12:31 7482
Сначала давайте выясним, что означает онлайн-заявка для кредитования. Это подробная форма заявки, которая содержит ваши паспортные данные и другую личную информацию.
Онлайн-запрос не заставляет вас брать кредит. Отправляя запрос в УКО, вы делаете запрос, чтобы узнать, можете ли вы взять кредит у этой организации.
Вы также узнаете максимальный порог и годовую процентную ставку по кредиту.
Но можно ли предоставить личную информацию любому сайту, который работает от имени того или иного банка или УКО?
Вот некоторые моменты, которые помогут вам догадаться, в какой веб-сайт вы можете подать заявку на онлайн-кредитование и не ошибаться.
1. Проверить доступность HTTPS
Во-первых, узнайте, имеет ли сайт сертификат безопасности или нет. Это видно невооруженным глазом по ссылке сайта, например https://ola.am.
Сертифик безопасности веб-сайтов является одной из гарантий вашей конфиденциальности.
2. Безопасные веб-сайты
Обратитесь только к доверенным сайтам, чьи банки или организации вам знакомы. Попытайтесь выяснить, действительно ли этот сайт принадлежит данной организации.
3. Прочтите Условия
При подаче заявки на онлайн-кредит не нажимайте на «согласен с условиями», если вы не читали условия. Обязательно прочитайте их, потому что вы можете найти пункт, по которому банк имеет право использовать или передавать вашу личную информацию другим лицам.
4. Репутация сайта:
Обратите внимание на репутацию сайта. Сайт https://moz.com поможет вам в этом. Если репутация сайта низкая, то не стоит рисковать.
5. Прочитайте комментарии
Читайте комментарии о сайте, кредитах, кредитных организациях и кредитовании, но не на сайте данной организации, а на других платформах, таких как google.
Берите кредит разумно, получите информацию об онлайн-кредите и убедитесь, что ваши личные данные не будут использоваться позже без вашего ведома.