ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Արծվիկ Մինասյանը մի շարք հանդիպումներ է ունեցել օտարերկրյա գործարարների հետ, որոնք հետաքրքրված են Հայաստանում ներդրումներ կատարելու և գործարարությամբ զբաղվելու հնարավորությամբ։
Մասնավորապես, նախարարը հանդիպումներ է ունեցել եգիպտական EL SEWEDY METERS խմբի զարգացման գծով տնօրեն Լեոն Տեր-Հակոբյանի, նույն խմբի չեխական գործընկեր ZPA Smart Energy ընկերության տարածաշրջանային վաճառքի տնօրեն Յան Սլավիկի, ապա` ավստրիական STRABAG ընկերության ներկայացուցիչների հետ։
Նախարար Մինասյանը ողջունել է Հայաստանում ներդրումներ կատարելու և բիզնեսով զբաղվելու գործարարների հետաքրքրվածությունը, ներկայացրել ՀՀ կառավարության ներդրումային քաղաքականությունը, անդրադարձել մեր երկրում արտադրություն հիմնելու և ԵԱՏՄ ու Իրանի շուկաներ մուտք գործելու հնարավորություններին ու առավելություններին, պետություն-մասնավոր հատված փոխգործակցությանը։
Քննարկվել են էներգետիկ ոլորտին, ճանապարհաշինությանն ու բնակարանաշինությանը, ենթակառուցվածքների բարելավմանը, բիզնեսում նոր տեխնոլոգիաների կիրառմանն առնչվող հարցեր։
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել հետագա աշխատանքների համակարգումն իրականացնել Բիզնես Արմենիայի և նախարարության համապատասխան պատասխանատուների միջոցով։

Министр экономического развития и торговли Армении Арцвик Минасян провела ряд встреч с иностранными бизнесменами, заинтересованными в инвестировании в Армению и ведении бизнеса.
В частности, министр провела встречи с Левоном Тер-Акопяном, менеджером группы «EL SEWEDY METERS», Яном Славиком, региональным менеджером по продажам чешской компании «ZPA Smart Energy», а затем представителями австрийской компании «STRABAG».
Министр Минасян приветствовал заинтересованность бизнесменов в инвестировании в Армению и представил инвестиционную политику правительства Армении, коснулся возможностей и преимуществ создания производства в нашей стране и доступа к рынкам ЕЭС и Ирана и государственно-частного партнерства.
Обсуждались вопросы, связанные с энергетическим сектором, дорожным строительством и жилищным строительством, совершенствованием инфраструктур, применением новых технологий в бизнесе.
Была достигнута договоренность о координации дальнейшей работы через компанию «Бизнес Армения» и соответствующих должностных лиц министерства.