Այսօր՝ հուլիսի 18-ին, «Ֆասթ Կրեդիտ Կապիտալ» ՈւՎԿ ՓԲԸ-ում տեղի ունեցավ մամլո ասուլիս, որի ժամանակ Ֆասթ Կրեդիտի նախագահ Վահե Բադալյանը ներկայացրեց դեռևս 1994թ-ին հիմնադրված ընկերության գործունեությունը: 24-ամյա պատմություն ունեցող ընկերությունը ձեռք է բերել ավելի քան 130,000 հավատարիմ հաճախորդ, շուրջ 170,000գործող վարկ, որոնք սպասարկվում են շուրջօրյա գործող 21 մասնաճյուղերում: Ընկերության նախագահը անդրադարձավ նաև իրենց կողմից 2017թ-ին Մեծ Բրիտանիայում հիմնադրված Ֆասթ Կրեդիտ ընկերության գործունեությանը:
Վահե Բադալյանը խոսեց նաև ապագա պլաններից՝ նշելով, որ ընկերության գործունեության ընդլայնմանբ պայմանավորված 2018թ-ին Երևանում և մարզերում բացվելու են ևս 5 մասնաճյուղեր, իսկ Մեծ Բրիտանիայում 2 գործող գրասենյակներին ավելացվելու են ևս 2-ը:
Այնուհետև անդրադարձ կատարվեց «Ֆասթ Կրեդիտ»-ի կողմից պարտատոմսերի թողարկմանը:
Պարտատոմսերի թողարկման վերաբերյալ խոսեց Ֆասթ Կրեդիտի գործադիր տնօրեն Հակոբ Ղոնջեյանը: Նա նշեց, որ պարտատոմսերը հարմար և շահավետ գործիք են բոլոր այն ներդրողների համար, որոնք ցանկանում են կատարել պարզ և արագ ներդրումներ՝ բարձր և կայուն եկամուտ ստանալու նպատակով և մեջբերելով իրենց կարգախոսն, ասաց.
-Ներդրե՛ք ՊԱՐԶ
Ստացե՛ք ԱՐԱԳ:
|
Թողարկման ամսաթիվ |
20.07.2018թ | |
Շրջանառության Ժամկետը |
24 ամիս | |
Թողարկման արժույթը |
ՀՀ դրամ |
ԱՄՆ դոլար |
| Տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերություն | 10% |
6.9% |
| Թողարկման ծավալ | 100,000,000 |
1,000,000 |
| Մեկ պարտատոմսի անվանական արժեք |
10,000 |
100 |
| Շուկա ստեղծող (Market maker) | «ԱՐՄԵՆԲՐՈԿ» ԲԲԸ | |
| Ամփոփ բնութագիր | www.fastcredit.am | |
Ընկերության նախագահ Վահե Բադալյանը վերջում հավելեց, որ այս պրոդուկտի ներդրմամբ Ֆասթ Կրեդիտ-ն իր հերթական քայլն է կատարում բանկ վերափոխվելու ճանապարհին:

Today, on July 18, a press conference was held at Fast Credit Capital UCO CJSC, where VaheBadalyan, President of Fast Credit, presented the company's activity in 1994. A 24-year-old company has more than 130,000 loyal customers, about 170,000 operating loans that are served in 21 branches all over the world. The president of the company also touched upon the activities of the Fast Credit company, which was established in Great Britain in 2017.
VaheBadalyan also spoke about future plans, noting that another five branches will be opened in Yerevan and provinces in 2018, due to the expansion of the company's activity, and 2 more offices will be added to 2 existing offices in Great Britain.
Then he touched upon issue of bonds by "Fast Credit".
Executive Director of Fast Credit HakobGhonjeyan spoke about issuing bonds. He noted that bonds are a convenient and profitable tool for all investors who want to make simple and quick investments for high and stable income and quoting their slogan:
Invest simply,
Get quickly
|
Release date: |
20.07.2018 | |
Turnover term: |
24 months | |
Release currency: |
AMD |
USD |
| Annual coupon yield: | 10% |
6.9% |
| Release volume: | 100,000,000 |
1,000,000 |
| Nominal value of one bond: |
10,000 |
100 |
| Market maker: | "ARMENBROK" OJSC | |
| A brief description | www.fastcredit.am | |
The president of the company VaheBadalyan said at the end that with the introduction of this product, "Fast Credit" made another step towards the transformation into a bank.