Այսօր՝ հուլիսի 18-ին, «Ֆասթ Կրեդիտ Կապիտալ» ՈւՎԿ ՓԲԸ-ում տեղի ունեցավ մամլո ասուլիս, որի ժամանակ Ֆասթ Կրեդիտի նախագահ Վահե Բադալյանը ներկայացրեց դեռևս 1994թ-ին հիմնադրված ընկերության գործունեությունը: 24-ամյա պատմություն ունեցող ընկերությունը ձեռք է բերել ավելի քան 130,000 հավատարիմ հաճախորդ, շուրջ 170,000գործող վարկ, որոնք սպասարկվում են շուրջօրյա գործող 21 մասնաճյուղերում: Ընկերության նախագահը անդրադարձավ նաև իրենց կողմից 2017թ-ին Մեծ Բրիտանիայում հիմնադրված Ֆասթ Կրեդիտ ընկերության գործունեությանը:
Վահե Բադալյանը խոսեց նաև ապագա պլաններից՝ նշելով, որ ընկերության գործունեության ընդլայնմանբ պայմանավորված 2018թ-ին Երևանում և մարզերում բացվելու են ևս 5 մասնաճյուղեր, իսկ Մեծ Բրիտանիայում 2 գործող գրասենյակներին ավելացվելու են ևս 2-ը:
Այնուհետև անդրադարձ կատարվեց «Ֆասթ Կրեդիտ»-ի կողմից պարտատոմսերի թողարկմանը:
Պարտատոմսերի թողարկման վերաբերյալ խոսեց Ֆասթ Կրեդիտի գործադիր տնօրեն Հակոբ Ղոնջեյանը: Նա նշեց, որ պարտատոմսերը հարմար և շահավետ գործիք են բոլոր այն ներդրողների համար, որոնք ցանկանում են կատարել պարզ և արագ ներդրումներ՝ բարձր և կայուն եկամուտ ստանալու նպատակով և մեջբերելով իրենց կարգախոսն, ասաց.
-Ներդրե՛ք ՊԱՐԶ
Ստացե՛ք ԱՐԱԳ:
|
Թողարկման ամսաթիվ |
20.07.2018թ | |
Շրջանառության Ժամկետը |
24 ամիս | |
Թողարկման արժույթը |
ՀՀ դրամ |
ԱՄՆ դոլար |
| Տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերություն | 10% |
6.9% |
| Թողարկման ծավալ | 100,000,000 |
1,000,000 |
| Մեկ պարտատոմսի անվանական արժեք |
10,000 |
100 |
| Շուկա ստեղծող (Market maker) | «ԱՐՄԵՆԲՐՈԿ» ԲԲԸ | |
| Ամփոփ բնութագիր | www.fastcredit.am | |
Ընկերության նախագահ Վահե Բադալյանը վերջում հավելեց, որ այս պրոդուկտի ներդրմամբ Ֆասթ Կրեդիտ-ն իր հերթական քայլն է կատարում բանկ վերափոխվելու ճանապարհին:

Сегодня, 18 июля, в ЗАО «FastCreditCapitalUCO» состоялась пресс-конференция, на которой президент компании FastCredit Ваге Бадалян представил деятельность компании в 1994 году. 24-летняя компания имеет более 130 000 постоянных клиентов, около 170 000 действующих кредитов, которые обслуживаются в 21 филиале по всему миру. Президент компании также затронул деятельность компании FastCredit, которая была создана ими в Великобритании в 2017 году.
Ваге Бадалян также рассказал о планах на будущее, отметив, что в 2018 году в Ереване и провинциях будут открыты еще пять филиалов в связи с расширением деятельности компании, а еще два офиса будут добавлены к 2 существующим в Великобритании.
Затем он затронул вопрос о выпуске облигаций компанией «Фаст кредит».
Исполнительный директор «Фаст кредит» Акоп Гонджеян рассказал о выпуске облигаций. Он отметил, что облигации являются удобным и выгодным инструментом для всех инвесторов, которые хотят сделать простые и быстрые инвестиции для высокого и стабильного дохода и процитировал их лозунг:
Инвестируй просто,
Получай быстро!
|
Дата выпуска: |
20.07.2018 г. | |
Срок обращения: |
24 месяцев | |
Валюта выпуска |
AMD |
Доллар США |
| Годовой купонный доход | 10% |
6.9% |
| Объем выпуска: | 100,000,000 |
1,000,000 |
| Номинальная стоимость однойоблигации |
10,000 |
100 |
| Маркет-мейкер | ОАО «АРМЕНБРОК» | |
| Краткое описание | www.fastcredit.am | |
Президент компании Ваге Бадалян в конце отметил, что с введением этого продукта «Fast Credit» сделал свой очередной шаг к преобразовании в банк.