Սևանում մեկնարկել է <<Սևան Սրատ ափ սամիթ-2018>>-ը, որին Կոնվերս Բանկը մասնակցում է որպես հովանավոր և աջակից՝ միջոցառման մասնակիցներին ֆինանսական ծառայությունների մատուցման հարցում:
<<Սամիթի օրերին դրամի կանխիկ շրջանառությունը տարածքում սահմանափակվելու է: Գործարքներ իրականացվելու են բացառապես վճարային քարտերով, ինչը ապահովելու համար տաղավարներում տեղադրվել են Կոնվերս ԲանկիPOS տերմինալներ։ Մասնակիցները, միաժամանակ, կարող են վճարային քարտեր ստանալ Բանկի տաղավարում, իսկ լիցքավորել կամ վճարում իրականացնել Բանկի վճարային տերմինալներով>>,- ասաց Կոնվերս Բանկի Հատուկ նախագծերի զարգացման ղեկավար Ստեփան Արզումանյանը:
Բացի այդ, Կոնվերս Բանկինախաձեռնությամբ այս տարի կներկայացվեննաև ֆինթեք ոլորտում ստարտ ափ-եր, որոնցիցլավագույնը՝ մտահղացման իրականացման համար, ֆինանսական աջակցություն կստանա բանկից:
<<Կոնվերս Բանկի մասնակցությունը <<Սևան ստարտ ափ սամիթ>>-ին պատահական չէ: Մենք կարևորում ենք նորարարական մտածելակերպը, նորարար լուծումների ներդրումը տնտեսության մեջ և վստահ ենք, որ նման մտածելակերպ ունեցող երիտասարդների շնորհիվ ունենալու ենք ավելի լավ ապագա: Այդ իսկ պատճառով էլ Բանկի աջակցությունը ստարտ ափ-երին այս նախաձեռնությանը մասնակցությամբ չի եզրափակվելու: Կոնվերս Բանկը նախատեսում է մոտ ապագայում ներդրումներ կատարել այդ ոլորտում>>,- ասաց Կոնվերս Բանկի Գլխավոր Գործադիր տնօրեն Արթուր Հակոբյանը։
Մասնավորապես, նշվեց, որ Կոնվերս Բանկըպատրաստ է քննարկել ու իրականացնել առանձին նախագծեր ֆինթեք ընկերությունների հետ՝ ստեղծելով համատեղ պրոդուկտներ և ծառայություններ:

«Севан Сартап Саммит-2018» был запущен в Севане, где Конверс Банк участвует в качестве спонсора участников мероприятия, предоставляя им финансовые услуги.
«Во время Саммита оборот наличных денег в AMD будет ограничен. Транзакции будут производиться исключительно платежными картами, для которых в павильонах установлены POS- терминалы «Конверс Банка». Участники могут получать платежные карты в павильоне Банка и активировать или осуществлять платежи через платежные терминалы Банка », - сказал Степан Арзуманян, специалист по разработке проектов Конверс Банка.
Кроме того, по инициативе Конверс Банка в этом году также будут запущены стартапы в секторе финтех, лучший из которых будет финансироваться банком.
«Участие Конверс Банка в «Севанском стартап-саммите» не случайно. Мы придаем большое значение инновационному мышлению, внедрению инновационных решений в экономике, и мы уверены, что с таким менталитетом у нас будет лучшее будущее. Именно поэтому Конверс Банк планирует в ближайшее время инвестировать в эту сферу», - сказал генеральный директор Converse банка Артур Акопян.
В частности, было отмечено, что Конверс банк готов обсуждать и реализовывать отдельные проекты с компаниями-финтех, создавая совместные продукты и услуги.