Յունիստրիմը սկսել է համագործակցել «Հայփոստ» փոստային կապի ազգային օպերատորի հետ։ Այս մասին հաղորդում է բանկի մամուլի ծառայությունը։
«Հայաստանն ու Ռուսաստանը բարեկամ պետություններ են, որոնք սերտորեն համագործակցում են տարբեր ոլորտներում։ Եվ Յունիստրիմ համակարգն ակտիվորեն օգնում է զարգացնել այդ կապերն` ապահովելով արագ և հարմարավետ միջազգային փոխանցումներ», – նշվում է հաղորդագրության մեջ։
Հայաստանում գործում է «Յունիստիմի» ավելի քան 300 կետ, որտեղ երկրի քաղաքացիները կարող են ստանալ ՌԴ–ից կատարված փոխանցումներն իրենց հարմար արժույթով, նաև գումար ուղարկել Ռուսաստան։

Unistream has started to cooperate with "HayPost" national postal operator. The press service of the bank reports.
"Armenia and Russia are friendly states that closely cooperate in different spheres. And the Unistream system is actively helping to develop these ties, providing quick and convenient international transfers, "the report said.
There are more than 300 points of "Unistim" in Armenia, where citizens of the country can receive transfers from Russia in their favorable currency and send money to Russia.