Յունիստրիմը սկսել է համագործակցել «Հայփոստ» փոստային կապի ազգային օպերատորի հետ։ Այս մասին հաղորդում է բանկի մամուլի ծառայությունը։
«Հայաստանն ու Ռուսաստանը բարեկամ պետություններ են, որոնք սերտորեն համագործակցում են տարբեր ոլորտներում։ Եվ Յունիստրիմ համակարգն ակտիվորեն օգնում է զարգացնել այդ կապերն` ապահովելով արագ և հարմարավետ միջազգային փոխանցումներ», – նշվում է հաղորդագրության մեջ։
Հայաստանում գործում է «Յունիստիմի» ավելի քան 300 կետ, որտեղ երկրի քաղաքացիները կարող են ստանալ ՌԴ–ից կատարված փոխանցումներն իրենց հարմար արժույթով, նաև գումար ուղարկել Ռուսաստան։

«Юнистрим» начал сотрудничать с национальным почтовым оператором «Айпост». Об этом сообщает пресс-служба банка.
«Армения и Россия - дружественные государства, которые тесно сотрудничают в разных сферах, а система «Юнистрим» активно помогает развивать эти связи, обеспечивая быстрые и удобные международные трансферты», - говорится в докладе.
В Армении насчитывается более 300 отделений «Юнистрима», где граждане страны могут получать переводы из России в удобной для них валюте и отправлять деньги в Россию.