25-07-2018 12:37 3836
ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Աշոտ Հակոբյանն ընդունել է Հայաստանում Վրաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Գիորգի Սագանելիձեին։
Հանդիպմանն անդրադարձ եղավ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող տարածաշրջանային խնդիրներին: Կողմերը քննարկեցին Բագրատաշենի կամրջի շինարարության ծրագրին վերաբերող մանրամասներ։
Նախարարն ու դեսպանը զրուցեցին նաև երկաթուղային փոխադրումներին առնչվող հարցերի շուրջ, մասնավորապես, Երևան-Բաթումի-Երևան երթուղին առավել բարեկարգ շարժակազմով սպասարկելու հնարավորությունների մասին։
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են նաև Լարսի ավտոճանապարհին, բեռնափոխադրումներին և ուղեւորափոխադրումներին առնչվող մի շարք խնդիրների։

25-07-2018 12:37 3837
RA Minister of Transport, Communication and Information Technologies Ashot Hakobyan received Georgian Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Armenia Giorgi Saganelidze.
The sides touched upon regional issues of mutual interest. The parties discussed the details of the Bagratashen bridge construction project.
The minister and the ambassador also talked about railway transportation issues, in particular, about the possibility of serving Yerevan-Batumi-Yerevan route with the most up-to-date rolling stock.
During the meeting the sides also touched upon a number of issues related to Lars highway, cargo and passenger transportation.