28-07-2018 11:38 3694
Ճապոնական JCB Co. International-ի և ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկի համագործակցության արդյունքում Հայաստանում սկսվել է JCB քարտերի սպասարկումը:
JCB-ն միջազգային խոշոր վճարային բրենդ է, որը Ճապոնիայում վճարային քարտեր թողարկող առաջատար ընկերությունն է։
JCB-ին 24 երկրներում ունի ավելի քան 117 միլիոն քարտապան, և ներկայումս JCB-ի կողմից թողարկված քարտերը ընդունվում են աշխարհի մոտ 30 միլիոն վաճառակետերում:
«Ուրախ ենք, որ մեր համագործակցության արդյունքում Հայաստանում սկսել ենք JCB քարտերի սպասարկումը: JCB քարտերի ընդունման նպատակով արդեն բարձրացրել ենք մեր բանկոմատային ցանցի ֆունկցիոնալությունը, Բանկի գործընկեր առևտրային կետերն էլ հնարավորություն կունենան ընդունելու JCB քարտերը իրենց մոտ տեղադրված POS տերմինալների միջոցով: Համոզված ենք, որ մեր համագործակցությունը նոր խթան է Հայաստանում զբոսաշրջության զարգացման համար, քանի որ Հայաստան այցելող զբոսաշրջիկները JCB քարտերով այսուհետ կարող են առանց հավելյալ վճարների գործարքներ կատարել առևտրային կետերում, նաև կանխիկացնել իրենց դրամական միջոցները բանկի բանկոմատային ցանցի և մասնաճյուղերի միջոցով»,- նշեց ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկի գլխավոր գործադիր տնօրեն Հակոբ Անդրեասյանը:
JCB Co. International-ի ավագ փոխնախագահ Յուշիրո Կադավակին իր խոսքում նշեց. «Հայաստանի առաջատար բանկերից մեկի հետ համագործակցությունը նշանակալի քայլ է, որը կօգնի բարձրացնել JCB-ի ներկայությունը ԱՊՀ շուկայում: Սա կարևոր պահ է ողջ աշխարհի JCB քարտապանների համար, հատկապես ռուսական JCB քարտապանների համար, քանի որ Հայաստանը ռուսական բիզնեսի և զբոսաշրջության հիմնական ուղղություններից մեկ է: Բացի այս, անցյալ տարի ճապոնացի զբոսաշրջիկների համար Հայաստանը սահմանեց ազատ վիզային ռեժիմ, ուստի ակնկալում ենք, որ ապագայում Ճապոնիայից զբոսաշրջիկների աճող հոսք կլինի: Հայաստանում JCB քարտերի ընդունումն ավելի մեծ օգուտներ ու հարմարավետություն կբերի մեր բոլոր քարտապաններին»:

28-07-2018 11:38 3693
В Армении началось обслуживание японских JCB карт в результате сотрудничества Co. International и ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK.
JCB является крупной международной платежной компанией, которая является ведущим эмитентом платежных карт в Японии.
JCB имеет более 117 миллионов владельцев карт в 24 странах, а карты, выпущенные в настоящее время компанией JCB, принимаются примерно в 30 миллионах точек продаж по всему миру.
«Мы рады, что в результате нашего сотрудничества мы начали обслуживать карты JCB в Армении. Мы уже увеличили функциональность нашей банкоматной сети для приема карт JCB, у партнеров Банка также будет возможность принимать карты JCB через наши POS-терминалы. Мы убеждены, что наше сотрудничество является новым стимулом для развития туризма в Армении, так как туристы, посещающие Армению, теперь могут совершать сделки с картами JCB в коммерческих точках без дополнительных сборов, а также получать наличные деньги через сеть банкоматов и филиалы банка , - сказал главный исполнительный директор ACBA-CREDIT AGRCOL Bank Акоп Андреасян.
В своем выступлении вице-президент JCB Co. Юширо Кадаваки сказал: «Сотрудничество с одним из ведущих банков в Армении - важный шаг, который поможет увеличить присутствие JCB на рынке СНГ. Это важный момент для всех держателей карт JCB во всем мире, особенно для российских держателей карт JCB, поскольку Армения является одним из основных направлений российского бизнеса и туризма. Кроме того, в прошлом году Армения установила бесплатный визовый режим для японских туристов, поэтому мы ожидаем, что в будущем будет растущий поток туристов из Японии. Прием карт JCB в Армении принесет больше преимуществ и удобств всем нашим держателям карт».