28-07-2018 11:38 3694
Ճապոնական JCB Co. International-ի և ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկի համագործակցության արդյունքում Հայաստանում սկսվել է JCB քարտերի սպասարկումը:
JCB-ն միջազգային խոշոր վճարային բրենդ է, որը Ճապոնիայում վճարային քարտեր թողարկող առաջատար ընկերությունն է։
JCB-ին 24 երկրներում ունի ավելի քան 117 միլիոն քարտապան, և ներկայումս JCB-ի կողմից թողարկված քարտերը ընդունվում են աշխարհի մոտ 30 միլիոն վաճառակետերում:
«Ուրախ ենք, որ մեր համագործակցության արդյունքում Հայաստանում սկսել ենք JCB քարտերի սպասարկումը: JCB քարտերի ընդունման նպատակով արդեն բարձրացրել ենք մեր բանկոմատային ցանցի ֆունկցիոնալությունը, Բանկի գործընկեր առևտրային կետերն էլ հնարավորություն կունենան ընդունելու JCB քարտերը իրենց մոտ տեղադրված POS տերմինալների միջոցով: Համոզված ենք, որ մեր համագործակցությունը նոր խթան է Հայաստանում զբոսաշրջության զարգացման համար, քանի որ Հայաստան այցելող զբոսաշրջիկները JCB քարտերով այսուհետ կարող են առանց հավելյալ վճարների գործարքներ կատարել առևտրային կետերում, նաև կանխիկացնել իրենց դրամական միջոցները բանկի բանկոմատային ցանցի և մասնաճյուղերի միջոցով»,- նշեց ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկի գլխավոր գործադիր տնօրեն Հակոբ Անդրեասյանը:
JCB Co. International-ի ավագ փոխնախագահ Յուշիրո Կադավակին իր խոսքում նշեց. «Հայաստանի առաջատար բանկերից մեկի հետ համագործակցությունը նշանակալի քայլ է, որը կօգնի բարձրացնել JCB-ի ներկայությունը ԱՊՀ շուկայում: Սա կարևոր պահ է ողջ աշխարհի JCB քարտապանների համար, հատկապես ռուսական JCB քարտապանների համար, քանի որ Հայաստանը ռուսական բիզնեսի և զբոսաշրջության հիմնական ուղղություններից մեկ է: Բացի այս, անցյալ տարի ճապոնացի զբոսաշրջիկների համար Հայաստանը սահմանեց ազատ վիզային ռեժիմ, ուստի ակնկալում ենք, որ ապագայում Ճապոնիայից զբոսաշրջիկների աճող հոսք կլինի: Հայաստանում JCB քարտերի ընդունումն ավելի մեծ օգուտներ ու հարմարավետություն կբերի մեր բոլոր քարտապաններին»:

28-07-2018 11:38 3695
Japanese JCB cards service has started in Armenia in the result of cooperation of Co. International and ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK JCB.
JCB is a major international payment company, which is the leading payment card issuer in Japan.
JCB has more than 117 million card holders in 24 countries and cards currently issued by JCB are accepted at around 30 million sales points across the globe.
"We are glad that as a result of our cooperation, we have started servicing JCB cards in Armenia. We have already increased the functionality of our ATM network for acceptance of JCB cards; the Bank's partner points will also have the opportunity to accept JCB cards through their POS terminals. We are convinced that our cooperation is a new impetus for the development of tourism in Armenia, as tourists visiting Armenia can now make transactions with JCB cards at commercial points, and also cash their money through the Bank's ATM network and branches, "said ACBA-CREDIT AGRCOL Bank Chief Executive Officer Hakob Andreasyan.
JCB Co. International Vice President Yushiro Kadavaki said in his speech: "Cooperation with one of the leading banks in Armenia is a significant step that will help to increase the presence of JCB in the CIS market. This is an important moment for all JCB cardholders worldwide, especially for Russian JCB card holders, as Armenia is one of the main directions of Russian business and tourism. Besides, last year, Armenia set a free visa regime for Japanese tourists, so we expect that in the future, there will be a growing flow of tourists from Japan. Acceptance of JCB cards in Armenia will bring more benefits and conveniences to all our cardholders. "