09-08-2018 18:03 5110
Կառավարության կողմից տրամադրվող մաքսատուրքից ազատման արտոնությունից կօգտվի «Արման ընդ պարտնյոր» ՍՊԸ-ն: ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Արծվիկ Մինասյանը նշեց, որ ընկերությունն ապրանքներն օգտագործելու է սառնարանային պահեստների կառուցման համար։
«Ծրագրի շրջանակում իրականացնելու է 10 մլն ԱՄՆ դոլարի ներդրում։ Նախատեսվում է ներդրումային ծրագրի շրջանակում ստեղծել 100 աշխատատեղ՝ 120 000 դրամ միջին աշխատավարձով»,- ասաց Մինասյանը։ Նրա խոսքով՝ արտադրանքի ընդհանուր ծավալը տարեկան կկազմի 255,5 մլն ՀՀ դրամ, որի մի մասը կիրացվի ՀՀ տարածքում, մյուս մասը կարտահանվի:

Arman and Partner LLC will benefit from the customs exemption granted by the Government. RA Minister of Economic Development and Trade Artsvik Minasyan noted that the company will use the goods for the construction of refrigerated warehouses.
"$ 10 million investment will be made within the framework of the project. It is envisaged to create 100 jobs within the framework of the investment program with an average wage of 120,000 drams, "Minasyan said. According to her, the total volume of production will make 255.5 million AMD per year, part of which will be realized on the territory of Armenia and the other part will be exported.