09-08-2018 18:03 5110
Կառավարության կողմից տրամադրվող մաքսատուրքից ազատման արտոնությունից կօգտվի «Արման ընդ պարտնյոր» ՍՊԸ-ն: ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Արծվիկ Մինասյանը նշեց, որ ընկերությունն ապրանքներն օգտագործելու է սառնարանային պահեստների կառուցման համար։
«Ծրագրի շրջանակում իրականացնելու է 10 մլն ԱՄՆ դոլարի ներդրում։ Նախատեսվում է ներդրումային ծրագրի շրջանակում ստեղծել 100 աշխատատեղ՝ 120 000 դրամ միջին աշխատավարձով»,- ասաց Մինասյանը։ Նրա խոսքով՝ արտադրանքի ընդհանուր ծավալը տարեկան կկազմի 255,5 մլն ՀՀ դրամ, որի մի մասը կիրացվի ՀՀ տարածքում, մյուս մասը կարտահանվի:

09-08-2018 18:03 5113
ООО «Арман и партнер» будет пользоваться привилегией освобождения от таможенных пошлин, предоставленной правительством. Министр экономического развития и торговли Армении Арцвик Минасян отметил, что компания будет использовать товар для строительства холодильных складов.
«В рамках проекта будут реализованы инвестиции в размере 10 млн. долл. Планируется создание 100 рабочих мест в рамках инвестиционной программы со средней заработной платой в 120 тыс. драмов», - сказал Минасян. По ее словам, общий объем производства составит 255,5 млн. драмов в год, часть из которых будет реализована на территории Армении, а другая часть будет экспортироваться.