ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Տավուշի մարզ կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում այցելել է «Տավուշ Տեքստիլ» ընկերություն:
Ընկերության հիմնադիր Սուրեն Երիցյանը վարչապետի հետ զրույցում խոսել է որակյալ կադրերի խնդրի մասին՝ նշելով, որ մասնագետների կարիք ունեն:
Նա հայտնել է, որ Բերդում գործող ուսումնարանի հետ պայմանավորվածություն է եղել հաստոցներ, նյութեր տրամադրել մասնագետներ պատրաստելու համար, որպեսզի հետագայում գործարանում աշխատեն, սակայն սայլը տեղից չի շարժվում:
«Դա շատ կարևոր հարց է: Ուսումնարանները պետք է սկսեն աշխատել: Մեր կրթական համակարգի պրոբլեմը որն է, ուսանողն ավարտում է, տեղ չկա, որ աշխատի: Հիմա պետք է կրթական համակարգն այն տրամաբանության մեջ դնել, որ պրակտիկայի հետ կապված լինի»,-նշել է Նիկոլ Փաշինյանը:

Prime Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan visited "Tavush Textile" company during his working visit to Tavush region.
The founder of the company Suren Yeritsyan spoke with the Prime Minister about the quality of personnel, noting that they need specialists.
He said that he had agreed with the Berd college to provide machine tools to train specialists to work in the factory later, but without result.
"It's a very important issue. The schools should start working. What is the problem of our educational system is that after graduation there is no place to work for a student. Now we need to put the educational system in the logic that is related to practice, "said Nikol Pashinyan.