ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Տավուշի մարզ կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում այցելել է «Տավուշ Տեքստիլ» ընկերություն:
Ընկերության հիմնադիր Սուրեն Երիցյանը վարչապետի հետ զրույցում խոսել է որակյալ կադրերի խնդրի մասին՝ նշելով, որ մասնագետների կարիք ունեն:
Նա հայտնել է, որ Բերդում գործող ուսումնարանի հետ պայմանավորվածություն է եղել հաստոցներ, նյութեր տրամադրել մասնագետներ պատրաստելու համար, որպեսզի հետագայում գործարանում աշխատեն, սակայն սայլը տեղից չի շարժվում:
«Դա շատ կարևոր հարց է: Ուսումնարանները պետք է սկսեն աշխատել: Մեր կրթական համակարգի պրոբլեմը որն է, ուսանողն ավարտում է, տեղ չկա, որ աշխատի: Հիմա պետք է կրթական համակարգն այն տրամաբանության մեջ դնել, որ պրակտիկայի հետ կապված լինի»,-նշել է Նիկոլ Փաշինյանը:

10-08-2018 13:11 4755
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян посетил компанию «Тавуш Текстиль» во время рабочего визита в Тавушскую область.
Основатель компании Сурен Ерицян беседовал с премьер-министром о качестве персонала, отметив, что им нужны специалисты.
Он сказал, что он согласился с колледжем Берда предоставить станки для подготовки специалистов для работы на заводе, но безрезультатно.
«Это очень важная проблема: школы должны начать работать. Проблема нашей образовательной системы состоит в том, что после окончания студенту негде работать. Теперь нам нужно поставить систему образования в логику, связанную с практикой », - сказал Никол Пашинян.