13-08-2018 17:42 5093
Երևանի շրջանցիկ ճանապարհի Դավթաշեն-Աշտարակ և Բաբաջանյան-Աշտարակ ճանապարհահատվածների կառուցման ընթացքին տեղում ծանոթանալու նպատակով Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ, քաղաքապետի պաշտոնակատար Կամո Արեյանը և քաղաքապետի տեղակալ Վահե Նիկոյանը այցելել են վերոնշյալ շինհրապարակներ:
Ասիական զարգացման բանկի կողմից ֆինանսավորվող Քաղաքային կայուն զարգացման ներդրումային ծրագրի Տրանշ 2-ի շրջանակում կառուցվող Դավթաշեն - Աշտարակ անընդհատ երթևեկությամբ նոր ճանապարհը կունենա 6 երթևեկելի գոտի՝ միջինը 28 մետր լայնությամբ, շուրջ 5,4 կմ երկարությամբ: Այսպիսով, Դավթաշեն վարչական շրջանը կմիանա Աջափնյակ վարչական շրջանի Երևանի արևմտյան մուտքին՝ Աշտարակի խճուղուն։
Ճանապարհահատվածը ուղիղ կապ կհաստատի Գևորգ Չաուշի փողոց-Աշտարակի խճուղի և Հալաբյան փողոց-Եղվարդի խճուղի հանգույցների միջև և կապահովի անընդհատ երթևեկություն՝ առանց լուսացուցային կարգավորման: Անընդհատ երթևեկությունն ապահովելու նպատակով Գևորգ Չաուշի փողոց-Աշտարակի խճուղի և Հալաբյան փողոց-Եղվարդի խճուղի հանգույցներում կառուցվում են երկմակարդակ տրանսպորտային հանգույցներ:
Բաբաջանյան-Աշտարակի խճուղի ճանապարհահատվածն էլ կունենա 9,4 կմ երկարություն, 6 երթևեկելի գոտի՝ միջինը 24մ լայնությամբ:
Պատասխանատուները վստահեցրել են, որ աշխատանքների արդյունքում կունենանք մայրաքաղաքի կենտրոնը շրջանցող, միջազգային չափորոշիչներին համապատասխան ճանապարհ, որն իրար կկապի Երևանի հյուսիսային և հարավային մուտքերը՝ տրանսպորտային հոսքերից զգալիորեն բեռնաթափելով քաղաքի կենտրոնն ու գլխավոր փողոցները:

13-08-2018 17:42 5094
Первый заместитель мэра Еревана, исполняющий обязанности мэра Камо Ареян и заместитель мэра Ваге Никоян посетили вышеупомянутые строительные площадки, чтобы ознакомиться со строительством автомагистралей Давташен-Аштарак и Бабаджанян-Аштарак на объездной дороге.
Дорога Давташен - Аштарак, которая строится в рамках инвестиционной программы устойчивого развития городского транспорта «Транш-2», финансируемой Азиатским банком развития, будет иметь 6 новых полос движения, в среднем 28 метров в ширину, длиной около 5,4 км. Таким образом, административный округ Давташен присоединится к западному входу административного района Ачапняк Еревана- шоссе Аштарак.
Дорожное сообщение установит прямую связь между улицей Геворга Чавуша и Аштаракским шоссе и улицей Алабян - Ехвардское шоссе и обеспечит непрерывное движение без регулирования освещения. На узлах – улица Геворга Чавуша -шоссе Аштарак - улица Алабяна - Егвардское шоссе строятся двухуровневые транспортные узлы, чтобы обеспечить непрерывный трафик.
Дарога Бабаджанян-Аштаракское шоссе также будет иметь длину в 9,4 км, шесть полос движения шириной 24 м..
Ответственные люди заверили, что в результате этой работы у нас будет дорога, соответствующая международным стандартам, обходящая центр столицы, соединяющая северный и южный входы Еревана, значительно разгружая транспортные потоки центра и главных улиц города.