16-08-2018 11:52 9577
Կառավարության այսօրվա նիստի սկզբում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձավ կառավարության գործունեությանԻ 100 օրվան:
«Արձանագրենք, որ այս 100 օրվա ընթացքում մենք լուծել ենք մեր հիմնական խնդիրը, այն է՝ ապահովել ենք հետհեղափոխական շրջանում երկրի բնականոն գործունեությունը և տնտեսության բնականոն շարունակական զարգացումը»,- նշեց Ն.Փաշինյանը:
Նրա կարծիքով՝ 100 օրվա ժամանակաշրջանից հետո Հայաստանը թևակոխում է մի նոր փուլ, որի հիմնական իմաստը բարեփոխումները ֆորսաժի ենթարկելն է, այսինքն՝ շատ արագ և արդյունավետ բարեփոխում անելը, որպեսզի երկրի տնտեսության համար նոր շունչ բացվի, երկրորդ արագությունը բացվի, որպեսզի հնարավոր լինի նաև բյուջետային քննարկումների համատեքստում շատ կոնկրետ արդյունքներ արձանագրել:

16-08-2018 11:52 9579
Prime Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan touched upon the government's 100-day activity at the beginning of today's government session.
"Let's note that during these 100 days we have solved our main problem: we have ensured the normal functioning of the country in the post-revolutionary period and the continuous development of the economy," N. Pashinian said.
In his opinion, after a 100-day period, Armenia is entering a new phase, the main meaning of which is to make reforms quickly and efficiently , to create a new breath for the country's economy, to open the second speed to record concrete results in the context of budgetary debates.