16-08-2018 11:52 9577
Կառավարության այսօրվա նիստի սկզբում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձավ կառավարության գործունեությանԻ 100 օրվան:
«Արձանագրենք, որ այս 100 օրվա ընթացքում մենք լուծել ենք մեր հիմնական խնդիրը, այն է՝ ապահովել ենք հետհեղափոխական շրջանում երկրի բնականոն գործունեությունը և տնտեսության բնականոն շարունակական զարգացումը»,- նշեց Ն.Փաշինյանը:
Նրա կարծիքով՝ 100 օրվա ժամանակաշրջանից հետո Հայաստանը թևակոխում է մի նոր փուլ, որի հիմնական իմաստը բարեփոխումները ֆորսաժի ենթարկելն է, այսինքն՝ շատ արագ և արդյունավետ բարեփոխում անելը, որպեսզի երկրի տնտեսության համար նոր շունչ բացվի, երկրորդ արագությունը բացվի, որպեսզի հնարավոր լինի նաև բյուջետային քննարկումների համատեքստում շատ կոնկրետ արդյունքներ արձանագրել:

16-08-2018 11:52 9578
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян коснулся 100-дневной деятельности правительства в начале сегодняшнего заседания правительства.
«Отметим, что за эти 100 дней мы решили нашу главную проблему: мы обеспечили нормальное функционирование страны в послереволюционный период и непрерывное развитие экономики», - сказал Н.Пашинян.
По его мнению, после 100-дневного периода Армения вступает в новую фазу, основной смысл которой заключается в проведение реформ быстро и эффективно, для создания нового дыхания для экономики страны, чтобы открыть вторую скорость для достижения конкретных результатов в контексте бюджетных дебатов.