17-08-2018 13:12 2735
Հայաստանի տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի տեղակալ Արմեն Փամբուխչյանի գլխավորությամբ` տեղի է ունեցել տրանսպորտային միջոցների գնահատում։
Ըստ ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության լրատվական ծառայության, այսուհետև կանոնավոր ուղևորափոխադրումներ կիրականացվեն Երևան-Ալավերդի (ներառյալ Ջիլիզա համայնքը), Երևան-Նոյեմբերյան ուղղություններով, նաև տրանսպորտային կապ կհաստատվի Դիլիջան և Վանաձոր համայնքների միջև։
Բացի դրանցից, Երևան-Մերձավան թիվ 205 երթուղին համալրվել է ևս մեկ տրանսպորտային միջոցով, իսկ Երևան-Էջմիածին երթուղու երեք մեքենաներ փոխարինվել են նոր տրանսպորտային միջոցներով։

17-08-2018 13:12 2736
Under the leadership of the Armenian Minister of Transport, Communication and Information Technologies Armen Pambukhchyan, the assessment of transport means took place.
According to the RA Ministry of Transport, Communication and Information Technologies, Regular passenger transportation will be carried out from Yerevan to Alaverdi (including the Jiliza community), Yerevan-Noyemberyan route, as well as a transport connection will be established between Dilijan and Vanadzor communities.
In addition, the Yerevan-Merdzavan 205 route was replenished with another transport, and three cars of Yerevan-Etchmiadzin route were replaced with new vehicles.