17-08-2018 13:12 2735
Հայաստանի տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի տեղակալ Արմեն Փամբուխչյանի գլխավորությամբ` տեղի է ունեցել տրանսպորտային միջոցների գնահատում։
Ըստ ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության լրատվական ծառայության, այսուհետև կանոնավոր ուղևորափոխադրումներ կիրականացվեն Երևան-Ալավերդի (ներառյալ Ջիլիզա համայնքը), Երևան-Նոյեմբերյան ուղղություններով, նաև տրանսպորտային կապ կհաստատվի Դիլիջան և Վանաձոր համայնքների միջև։
Բացի դրանցից, Երևան-Մերձավան թիվ 205 երթուղին համալրվել է ևս մեկ տրանսպորտային միջոցով, իսկ Երևան-Էջմիածին երթուղու երեք մեքենաներ փոխարինվել են նոր տրանսպորտային միջոցներով։

17-08-2018 13:12 2534
Под руководством министра транспорта, связи и информационных технологий Армении Армена Памбухчяна состоялась оценка транспортных средств.
По сообщению Министерства транспорта, коммуникаций и информационных технологий РА, регулярные пассажирские перевозки будут осуществляться из Еревана в Алаверди (включая общину Жилиза), по маршруту Ереван-Ноемберян, а также будет установлена транспортная связь между общинами Дилижан и Ванадзор ,
Кроме того, маршрут Ереван-Мердзаван 205 пополнился еще одним транспортом, а три машины маршрута Ереван-Эчмиадзин были заменены новыми автомобилями.