23-08-2018 12:26 4052
«Արմենիա միջազգային օդանավակայաններ» ՓԲԸ-ն հայտարարություն է տարածել, որտեղ նշել է, որ Ռոբերտ Քոչարյանը «Զվարթնոց»-ում որևէ բաժնեմաս չունի և չի էլ ունեցել:
«Վերջերս հայաստանյան որոշ լրատվամիջոցներ լուրեր են տարածել, որ Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը բաժնեմաս ունի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում: Այդ տեղեկատվությունը Ռոբերտ Քոչարյանն անձամբ հերքել է վերջերս տված իր հարցազրույցում:
«Արմենիա միջազգային օդանավակայաններ» ՓԲԸ-ն ցանկանում է հստակեցնել, որ հանդիսանում է բաց և թափանցիկ ընկերություն, որը հարյուրավոր միլիոն դոլարների ներդրումներ է իրականացրել Հայաստանի տնտեսության մեջ, ինչը վերջին երկու տասնամյակների ընթացքում նպաստել է Հայաստանի կայուն զարգացմանը:
Ռոբերտ Քոչարյանը մեր ընկերությունում որևէ բաժնեմաս չունի և երբևէ չի էլ ունեցել: «Արմենիա միջազգային օդանավակայաններ» ՓԲԸ-ն պատրաստ է այս փաստը հաստատելու համար իր հաշվապահական հաշվառման գրքերը և գրանցումները տրամադրել մանրամասն աուդիտ իրականացնելու համար», - նշվում է հայտարարությունում:

23-08-2018 12:26 4051
ЗАО «Международные аэропорты Армении» выступило с заявлением, в котором говорится, что Роберт Кочарян не имеет доли в Звартноце и никогда не имел.
«Недавно некоторые армянские СМИ сообщили, что второй президент Армении Роберт Кочарян имеет долю в международном аэропорту« Звартноц ». Роберт Кочарян лично отрицал эту информацию в своем недавнем интервью.
ЗАО «Международные аэропорты Армении» хочет уточнить, что это открытая и прозрачная компания, которая вложила в экономику Армении сотни миллионов долларов, что способствовало устойчивому развитию Армении за последние два десятилетия.
Роберт Кочарян не имеет доли в нашей компании и никогда не имел. ЗАО «Армянские международные аэропорты» готово предоставить свои бухгалтерские книги и записи для проведения подробного аудита, чтобы подтвердить этот факт », - говорится в заявлении.