23-08-2018 12:26 4052
«Արմենիա միջազգային օդանավակայաններ» ՓԲԸ-ն հայտարարություն է տարածել, որտեղ նշել է, որ Ռոբերտ Քոչարյանը «Զվարթնոց»-ում որևէ բաժնեմաս չունի և չի էլ ունեցել:
«Վերջերս հայաստանյան որոշ լրատվամիջոցներ լուրեր են տարածել, որ Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը բաժնեմաս ունի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում: Այդ տեղեկատվությունը Ռոբերտ Քոչարյանն անձամբ հերքել է վերջերս տված իր հարցազրույցում:
«Արմենիա միջազգային օդանավակայաններ» ՓԲԸ-ն ցանկանում է հստակեցնել, որ հանդիսանում է բաց և թափանցիկ ընկերություն, որը հարյուրավոր միլիոն դոլարների ներդրումներ է իրականացրել Հայաստանի տնտեսության մեջ, ինչը վերջին երկու տասնամյակների ընթացքում նպաստել է Հայաստանի կայուն զարգացմանը:
Ռոբերտ Քոչարյանը մեր ընկերությունում որևէ բաժնեմաս չունի և երբևէ չի էլ ունեցել: «Արմենիա միջազգային օդանավակայաններ» ՓԲԸ-ն պատրաստ է այս փաստը հաստատելու համար իր հաշվապահական հաշվառման գրքերը և գրանցումները տրամադրել մանրամասն աուդիտ իրականացնելու համար», - նշվում է հայտարարությունում:

23-08-2018 12:26 4053
"Armenia International Airports" CJSC has issued a statement saying that Robert Kocharyan has no share in Zvartnots and has never even had.
"Recently, some Armenian media outlets have reported that Armenia's second president, Robert Kocharyan, has a share in Zvartnots international airport. Robert Kocharyan personally denied this information in his recent interview.
"Armenia International Airports" CJSC wishes to clarify that it is an open and transparent company that has invested hundreds of millions of dollars in the Armenian economy, which has contributed to the sustainable development of Armenia over the past two decades.
Robert Kocharyan has no share in our company and has never had it. "Armenia International Airports" CJSC is ready to provide its accounting books and records to carry out detailed audit to confirm this fact, "the statement reads.