30-08-2018 15:38 5346
«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը հայտարարություն է տարածել՝ անդրադառնալով հրապարակված մեղադրանքներին, որոնք ներկայացվել են ընկերությանը մի քանի շաբաթ առաջ:
«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը հերքում է ոստիկանության կողմից օգոստոսի 25-ին իր կայքէջում զետեղված տեղեկությունները, կտրականապես չի ընդունում իր աշխատակիցներին ուղղված բոլոր մեղադրանքները և վրդովմունքն է արտահայտում անմեղության կանխավարկածի հիմնարար սկզբունքների խախտման առիթով, որի զոհն է դարձել ընկերությունը:
«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը հիշեցնում է, որ 2017-2031թթ. համար սակագների սահմանման պայմանագրային մեխանիզմները հաստատվել էին ՀՀ կառավարության կողմից և ամրագրվել էին 2016 թվականի նոյեմբերին ստորագրված Վարձակալության պայմանագրում: Այդ մեխանիզմները երբեք չեն վերանայվել:
«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունն ընդգծում է, որ ուղղորդվում է համակարգում գործող էթիկայի կանոնակարգով և գնումների շատ խիստ ընթացակարգերով: Ընկերությունը միշտ գործում է օրենքներին, կանոնակարգերին և կիրառելի ընթացակարգերին համաձայն: «Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը ցավում է, որ չի կարողացել իր շահերը պաշտպանել իրավապահ մարմինների մոտ, որոնք կրկնում են ընկերության մի քանի նախկին աշխատակիցների և մրցույթների արդյունքում չընտրված մատակարարների՝ ամիսներ շարունակ տևող արշավի շրջանակներում հնչեցրած մեղադրանքները:
«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը ջանք չի խնայի և չի թույլ տա, որպեսզի համակարգում իրավիճակի ապակայունացմանը միտված արշավը որևէ կերպ բացասական ազդեցություն ունենա Հայաստանում մատուցվող ջրամատակարարման և ջրահեռացման ծառայությունների շարունակականության և որակի վրա:
Ի վերջո, «Վեոլիա Ջուր» ընկերությունն առավելագույնս ցածր սակագին պահպանելու համար լուծումներ է առաջարկում և ցանկանում է, որպեսզի կառավարությունը դադարեցնի Ընկերության հանդեպ կոշտ քննադատությունները, ասվում է «Վեոլիա ջուր» ՓԲԸ-ի հաղորդագրության մեջ:

Компания «Veolia Jur» опубликовала заявление, в котором говорилось об обвинениях, предъявленных компании несколько недель назад.
Компания Veolia Jur опровергает информацию, размещенную на своем веб-сайте 25 августа полицией, категорически отвергает все обвинения в адрес своих сотрудников и выражает возмущение в связи с нарушением основополагающих принципов презумпции невиновности, жертвой которого стала компания.
Veolia Jur напоминает нам, что в 2017-2031 годах договорные механизмы установления тарифов были утверждены Правительством Республики Армения и закреплены в Договоре аренды, подписанном в ноябре 2016 года. Эти механизмы никогда не были пересмотрены.
«Veolia Jur» подчеркивает, что она руководствуется Кодексом этики, действующим в системе, и очень строгими процедурами покупки. Компания всегда действует в соответствии с законами, правилами и применимыми процедурами. «Veolia Jur» сожалеет о том, что не смогла защитить свои интересы в правоохранительных органах, которые повторяли утверждения, сделанные несколькими бывшими сотрудниками компании и поставщиками, которые не были отобраны в результате соревнований.
Компания Veolia Jur не пощадит никаких усилий и не позволит кампании дестабилизировать ситуацию, что негативно скажется на непрерывности и качестве предоставляемых в Армении услуг по водоснабжению и очистке сточных вод.
Наконец, Veolia Jur предлагает решения для сохранения максимально низких тарифов и хочет, чтобы правительство прекратило резкую критику компании, говорится в отчете ЗАО «Veolia Jur».