31-08-2018 12:58 4110
ՀՀ Գյուղնախարարությունն առաջարկում է կանխիկ գումարով փոխհատուցել գյուղացիներին տրամադրվող փոխհատուցումը` կրած վնասի դիմաց: Այս մասին ասել է գերատեսչության ղեկավար Արթուր Խաչատրյանը՝ լրագրողների հետ զրույցում:
Ըստ նրա՝ նախորդ տարիներին աջակցությունը տրամադրվում էր այնպես, որ կրած վնասի դիմաց գյուղացուն տրամադրվելիք գումարն ուղղվում էր նրա հարկերին:
«Մենք առաջարկում ենք այլ մոտեցում` կանխիկով այդ աջակցության գումարն ավելացնել»,-ասաց նախարարը՝ հավելելով, որ մինչ օգոստոս կրած վնասի առումով անհամեմատ ավելի լավ վիճակ է եղել, քան նախորդ տարիներին:
Ցրտահարությունից, կարկտահարությունից կրած վնասները, ըստ հաշվարկների, կազմել են մոտ 6 միլիարդ: Նախորդ տարիներին եղել է նաև 12 միլիարդ:

31-08-2018 12:58 4111
The Ministry of Agriculture of the Republic of Armenia proposes to carry out the compensation provided to the villagers in cash. Artur Khachatryan, Minister of Territorial Administration, said this in a conversation with journalists.
According to him, in the previous years, the support was provided in such a way that the money to be paid to the villager was directed to his taxes.
"We propose a different approach - to increase the amount of cash support," the minister said, adding that until August, in terms of damage, the situation was much better than in previous years.
The damage caused by frostbite and hail, according to estimates, amounted to about 6 billion. There was a damage of even 12 billion in previous years.