31-08-2018 14:10 2254
Բիզնես Արմենիայի և Սիրիայում Հայաստանի դեսպանության աջակցությամբ Դամասկոսի 60-րդ միջազգային ցուցահանդեսին ներկայացվելու նպատակով երեկ երեկոյան Սիրիայի մայրաքաղաք են ուղարկվել արտահանման ենթակա ապրանքների նմուշներ ու կատալոգներ:
Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ , հոկտեմբերի 6-15-ը Բիզնես Արմենիայի աջակցությամբ առաջին անգամ հայաստանյան արտահանող և արտահանման ներուժ ունեցող 34 ընկերություն կմասնակցի Դամասկոսի միջազգային էքսպոյին՝ ներկայացնելով մեքենաշինության, շինանյութերի արտադրության, դեղագործության, սննդարդյունաբերության ոլորտները։
«Սիրիան ակտիվ քայլեր է անում տնտեսության վերականգնման նպատակով։ Սա հայաստանյան տնտեսվարողների համար լավ փուլ է՝ շոշափելու մերձավորարևելյան շուկայի պահանջարկը։ Դրական արձագանքի դեպքում կարող ենք ակնկալել արտահանման պայմանագրեր»,- նշել է Բիզնես Արմենիայի Արտահանողների աջակցության կառավարիչ Անահիտ Մկրտչյանը։
Ցուցահանդեսի շրջանակում կներկայացվեն նաև Հայաստանի գործարար միջավայրի, զբոսաշրջային գրավչությունների վերաբերյալ տպագիր նյութեր։

31-08-2018 14:10 2252
With the support of Business Armeniaand the Armenian Embassy in Syria, samples and catalogs of exported items were sent to Syrian capital yesterday evening to present them at the 60th Damascus international exhibition.
For the first time, 34 companies with the export and export potential of Armenia will participate in the international exhibition of Damascus with the support of Business Armenia on October 6-15, presenting the spheres of engineering, building materials, pharmaceuticals and food industry.
"Syria is taking active steps to restore the economy. This is a good step for Armenian businessmen to touch the demand for the Middle East. In case of positive feedback, we can expect export contracts, "said Business Armenia Exporters Support Manager Anahit Mkrtchyan.
Within the framework of the exhibition printed materials on Armenia's business environment, tourist attraction will also be presented.