31-08-2018 14:10 2254
Բիզնես Արմենիայի և Սիրիայում Հայաստանի դեսպանության աջակցությամբ Դամասկոսի 60-րդ միջազգային ցուցահանդեսին ներկայացվելու նպատակով երեկ երեկոյան Սիրիայի մայրաքաղաք են ուղարկվել արտահանման ենթակա ապրանքների նմուշներ ու կատալոգներ:
Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ , հոկտեմբերի 6-15-ը Բիզնես Արմենիայի աջակցությամբ առաջին անգամ հայաստանյան արտահանող և արտահանման ներուժ ունեցող 34 ընկերություն կմասնակցի Դամասկոսի միջազգային էքսպոյին՝ ներկայացնելով մեքենաշինության, շինանյութերի արտադրության, դեղագործության, սննդարդյունաբերության ոլորտները։
«Սիրիան ակտիվ քայլեր է անում տնտեսության վերականգնման նպատակով։ Սա հայաստանյան տնտեսվարողների համար լավ փուլ է՝ շոշափելու մերձավորարևելյան շուկայի պահանջարկը։ Դրական արձագանքի դեպքում կարող ենք ակնկալել արտահանման պայմանագրեր»,- նշել է Բիզնես Արմենիայի Արտահանողների աջակցության կառավարիչ Անահիտ Մկրտչյանը։
Ցուցահանդեսի շրջանակում կներկայացվեն նաև Հայաստանի գործարար միջավայրի, զբոսաշրջային գրավչությունների վերաբերյալ տպագիր նյութեր։

31-08-2018 14:10 2176
При поддержке Business Armenia и посольства Армении в Сирии вчера вечером в столицу Сирии были отправлены образцы и каталоги экспортируемых товаров, чтобы представить их на 60-й международной выставке в Дамаске.
Впервые на международной выставке в Дамаске при поддержке Business Armenia с 6 по 15 октября примут участие 34 компании с экспортным и экспортным потенциалом Армении, представляющие сферы машиностроения, строительных материалов, фармацевтики и пищевой промышленности.
«Сирия предпринимает активные шаги по восстановлению экономикию Это хороший шаг для армянских бизнесменов, чтобы пощупать спрос на ближневосточном рынке. В случае положительных отзывов мы можем ожидать экспортных контрактов», - сказала менеджер по поддержке экспортеров «Business Armenia» Анаит Мкртчян.
В рамках выставки будут также представлены печатные материалы о деловой среде, туристической привлекательности Армении.