Արցախբանկը՝ կարևորելով երկրի ապագա սերնդի ձևավորման և զարգացման համար բարենպաստ պայմանների ստեղծումը, աջակցում է երկրի սոցիալական և կրթական ոլորտի կայացման ծրագրերի իրականացմանը:
Վերջերս Բանկի ուշադրության կենտրոնում էր Գյումրիի թիվ 43 հիմնական դպրոցը: Ուսումնական տարվա նախօրեին Բանկի աջակցությամբ դպրոցի մի շարք դասարաններ կահավորվել են համակարգչային տեխնիկայով և դպրոցական պարագաներով:
Արցախբանկը հետևողական է իր որդեգրած կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության քաղաքականությանը և անմասն չի մնում հայրենիքի համար կարևոր նախաձեռնություններից:

Арцахбанк, подчеркивая создание благоприятных условий для формирования и развития будущего поколения страны, поддерживает реализацию социальных и образовательных программ страны.
В последнее время Банк сосредоточил свое внимание на начальной школе № 43 Гюмри. Накануне учебного года при поддержке Арцахбанка ряд классных комнат в этой школе были оснащены компьютерной техникой и школьными принадлежностями.
Банк последователен в своей политике корпоративной социальной ответственности и не безразличен к важным инициативам для родины.