Սերժ Սարգսյանի եղբայր Ալեքսանդր Սարգսյանը ՀՀ միայն մի բանկում ունի $30 մլն, հայտարարել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Դավիթաշենում «Իմ քայլը» դաշինքի հանրահավաքին։
«Պահանջում եմ, որ նա հրապարակային պարտավորվի, որ այդ 30 մլն-ը մի շաբաթվա ընթացքում կամավոր հանելու է վերադրաձնի պետական բյուջե», - նշել է նա, ընդգծելով, որ գումարը կալանքի տակ է։
Նա նշել է, նաև, որ «Կոնգրես» հյուրանոցը պատկանում է Ռոբերտ Քոչարյանի որդուն և դստերը, նաև այլ բազմամիլիարդանոց ունեցվածք։
Փաշինյանը պահանջել է վերադարձնել ունեցվածքը կամավոր և օր առաջ։ «Այդ ժամանակ կքննարկենք ժողովրդի հետ Հանրապետության հրապարակում՝ ձեզ ներում ենք, թե չենք ներում», - ընդգծել է նա։

12-09-2018 12:01 4964
Брат Сержа Саргсяна, Александр Саргсян, имеет 30 миллионов долларов только в одном армянском банке, сказал премьер-министр Никол Пашинян на митинге «Мой шаг» в Давиташене.
«Я требую, чтобы он публично заявил, что эти 30 миллионов добровольно снимет из банка и вернёт в государственный бюджет за неделю», - сказал он, отметив, что деньги находятся под арестом.
Он также отметил, что Конгресс-отель принадлежит сыну и дочери Роберта Кочаряна, а также другое многомиллиардное имущество.
Пашинян потребовал вернуть имущество добровольно и как можно быстрее. «Тогда мы будем обсуждать с людьми на площади Республики, прощаем ли мы вас или нет», - подчеркнул он.