15-09-2018 12:17 7493
Աշխատանքային այցով Ֆրանսիայում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Փարիզում իր կեցավայրում ընդունել է «Լիդիան Ինթերնեյշնլ» ընկերության տնօրենների խորհրդի նախագաh Գորդոն Ուայլին և խորհրդի անդամ Ջուլիան Դեյվիդսոնին: Հանդիպման ընթացում քննարկվել են Ամուլսարի հանքավայրի ծրագրի շուրջ ստեղծված իրավիճակը և դրա լուծման հնարավոր ուղիները:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, վարչապետ Փաշինյանն այս համատեքստում ընդգծել է Սևանի ջրային պաշարների և Ամուլսարի շրջանի ջրային աղբյուրների անվտանգության առաջնահերթությունն ու կարևորությունը:
Միաժամանակ, վարչապետը նշել է, որ ցանկացած լուծում պետք է հիմնված լինի կոնկրետ փաստերի վրա: Կառավարության ղեկավարը կարևորել է նաև Ամուլսարի հանքավայրի հարցում «Լիդիան Ինթերնեյշնլ»-ի և հասարակության, մասնավորապես՝ ազդակիր համայնքների շարունակական երկխոսությունը:

15-09-2018 12:17 7494
Prime Minister Nikol Pashinyan, who is in France on a working visit, met with Gordon Wylie, the Board of Directors of Lydian International, and Julian Davidson, Board Member in Paris. During the meeting the sides discussed the situation around the Amoulsar mine project and possible ways of its solution.
According to the RA Government Information and Public Relations Department, Prime Minister Pashinyan underlined in this context the importance of the water resources of Sevan reservoir and Amoulsar region.
At the same time, the PM noted that any solution should be based on concrete facts. The head of the government also highlighted the ongoing dialogue between Lydian International and the community, particularly the affected communities, on the Amoulsar mine.