Էներգետիկ ենակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 14-16-ին Երևանում կանցկացվի «Էներգետիկայի շաբաթ 2018» ներդրումային համաժողովը:
Համաժողովը տեղի կունենա կառավարության հովանավորությամբ. կներկայացվեն երկրի էներգետիկ ոլորտի հեռանկարները, նաև հնարավորություն կընձեռվի բացահայտելու միջազգային համագործակցության ներուժը: Այն կծառայի որպես հարթակ քննարկելու համար նոր հնարավորությունները, նաև Հայաստանի էներգետիկ ոլորտի առջև ծառացած մարտահրավերները:
Համաժողովին կմասնակցեն ներդրողներ Միացյալ Թագավորությունից, Գերմանիայից, Շվեյցարիայից, Իտալիայից, Իսպանիայից, Ավստրիայից, ԱՄՆ-ից, ԱՄԷ-ից՝ տեղում ծանոթանալու ոլորտի ներդրումային հնարավորություններին:
«Էներգետիկայի շաբաթ 2018» ներդրումային համաժողովը կազմակերպվում է Հայաստանի վերականգնվող էներգետիկայի և էներգախնայողության հիմնադրամի (R2E2) ու բրիտանական «Ինվեստ Ին Նեթվորք Լիմիթիդ» ընկերության (Invest In Network Limited) կողմից էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարության պաշտոնական աջակցությամբ:

The Ministry of Energy and Natural Resources informs that the "Energy Week 2018" investment forum will be held in Yerevan on November 14-16.
The conference will be sponsored by the government. The prospects of the country's energy sector will be presented, as well as the opportunity to discover the potential of international cooperation. It will serve as a platform for discussing new opportunities, as well as the challenges facing Armenia's energy sector.
Investors from the UK, Germany, Switzerland, Italy, Spain, Austria, the US, UAE will take part in the forum to get acquainted with investment opportunities in the field.
The "Energy Week 2018" investment forum is organized by the Armenian Renewable Energy and Energy Efficiency Fund (R2E2) and the British Invest In Network Limited, with the official support of the Ministry of Energy and Natural Resources.