Էներգետիկ ենակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 14-16-ին Երևանում կանցկացվի «Էներգետիկայի շաբաթ 2018» ներդրումային համաժողովը:
Համաժողովը տեղի կունենա կառավարության հովանավորությամբ. կներկայացվեն երկրի էներգետիկ ոլորտի հեռանկարները, նաև հնարավորություն կընձեռվի բացահայտելու միջազգային համագործակցության ներուժը: Այն կծառայի որպես հարթակ քննարկելու համար նոր հնարավորությունները, նաև Հայաստանի էներգետիկ ոլորտի առջև ծառացած մարտահրավերները:
Համաժողովին կմասնակցեն ներդրողներ Միացյալ Թագավորությունից, Գերմանիայից, Շվեյցարիայից, Իտալիայից, Իսպանիայից, Ավստրիայից, ԱՄՆ-ից, ԱՄԷ-ից՝ տեղում ծանոթանալու ոլորտի ներդրումային հնարավորություններին:
«Էներգետիկայի շաբաթ 2018» ներդրումային համաժողովը կազմակերպվում է Հայաստանի վերականգնվող էներգետիկայի և էներգախնայողության հիմնադրամի (R2E2) ու բրիտանական «Ինվեստ Ին Նեթվորք Լիմիթիդ» ընկերության (Invest In Network Limited) կողմից էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարության պաշտոնական աջակցությամբ:

18-09-2018 11:25 1888
Министерства энергетики и природных ресурсов сообщает, что 14-16 ноября в Ереване состоится инвестиционный форум «Энергетическая неделя-2018».
Правительство будет спонсировать конференцию. Будут представлены перспективы энергетического сектора страны, а также возможность открыть для себя потенциал международного сотрудничества. Он послужит платформой для обсуждения новых возможностей, а также проблем, стоящих перед энергетическим сектором Армении.
Инвесторы из Великобритании, Германии, Швейцарии, Италии, Испании, Австрии, США, ОАЭ примут участие в форуме, чтобы ознакомиться с инвестиционными возможностями на месте.
Инвестиционный форум «Энергетическая неделя 2018» организован Армянским фондом возобновляемых источников энергии и энергоэффективности (R2E2) и Британской компанией «InvestInNetworkLimited» при официальной поддержке Министерства энергетики и природных ресурсов.