ՀՀ կենտրոնական բանկում սեպտեմբերի 17-ին գումարվել է ԱՊՀ Միջպետական բանկի խորհրդի հերթական՝ 57-րդ նիստը, որը նախագահել է Միջպետական բանկի խորհրդի նախագահ Արթուր Ջավադյանը:
Ըստ ՀՀ Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայության, նիստի ընթացքում քննարկվել են բանկի կիսամյակային ֆինանսական հաշվետվությունը, 2019-2020 թթ. ռազմավարության հիմնական ուղղությունները, մի շարք այլ հարցեր:
Նիստին ԿԲ նախագահ Արթուր Ջավադյանը վերընտրվել է Միջպետական բանկի խորհրդի նախագահի պաշտոնում` 1 տարի պաշտոնավարման ժամկետով:

18-09-2018 15:03 2528
The 57th session of the CIS Interstate Bank Council was held on September 17 at the Central Bank of Armenia, headed by the Chairman of the Interstate Bank Board Arthur Javadyan.
According to the Public Relations Department of the Central Bank of Armenia, the session discussed the bank's semi-annual financial report, the main directions of the strategyfor 2019-2020, a number of other issues.
Chairman of the Central Bank of Armenia Arthur Javadyan was re-elected Chairman of the Interstate Bank Board for a term of office of 1 year.