Կառավարությունն այսօրվա նիստում որոշեց նվազեցնել «Արմսանպրոդակտ» ՍՊԸ-ի կողմից Նորագավիթ թաղամասին հարող տարածքում 60 հա կիսափակ ջերմոցային համալիր կառուցելու համար անհրաժեշտ ներդրումների ծավալը և երկարաձգել իրականացման ժամկետը:
Հարցը կառավարության նիստում ներկայացրեց Գյուղատնտեսության նախարար Արթուր Խաչատրյանը՝ նշելով, որ սա «Սպայկա» և «Արմսանպրոդակտ» ընկերությունների ծրագիրն է, որով նախատեսվում է լոլիկի արտադրության ջերմոց և բորբոսի պանրի արտադրության արտադրամաս ստեղծել:
Նախատեսվում է մոտ 88 մլն դոլարին համարժեք դրամի ներդրումների հաշվին մինչև 2020 թվականը ամայացած 60 հա հողամասի վրա կառուցել կիսափակ ջերմատնային համալիր, որը հնարավորություն կտա ստեղծելու ավելի քան 700 մշտական աշխատատեղ, կընդլայնվեն ջերմոցային արտադրանքի արտադրության և արտահանման ծավալները։

20-09-2018 12:13 2141
На сегодняшнем заседании правительство приняло решение сократить объем инвестиций, необходимых для строительства полузакрытого тепличного комплекса площадью 60 гектаров в районе, прилегающем к району Норагавит, и продлить срок эксплуатации.
Министр сельского хозяйства Артур Хачатрян представил этот вопрос на заседании правительства, отметив, что это программа компаний «Спайка» и «Армсандпродукт», которая предусматривает создание теплицы для производства томатов и завода по производству плесневых сыров.
Предполагается построить полузакрытый тепличный комплекс на 60 гектарах земли до 2020 года, который будет стоить до 88 млн. долл. США и позволит создать более 700 постоянных рабочих мест, расширить объемы парникового производства и экспорта.