Կառավարությունն այսօրվա նիստում որոշեց նվազեցնել «Արմսանպրոդակտ» ՍՊԸ-ի կողմից Նորագավիթ թաղամասին հարող տարածքում 60 հա կիսափակ ջերմոցային համալիր կառուցելու համար անհրաժեշտ ներդրումների ծավալը և երկարաձգել իրականացման ժամկետը:
Հարցը կառավարության նիստում ներկայացրեց Գյուղատնտեսության նախարար Արթուր Խաչատրյանը՝ նշելով, որ սա «Սպայկա» և «Արմսանպրոդակտ» ընկերությունների ծրագիրն է, որով նախատեսվում է լոլիկի արտադրության ջերմոց և բորբոսի պանրի արտադրության արտադրամաս ստեղծել:
Նախատեսվում է մոտ 88 մլն դոլարին համարժեք դրամի ներդրումների հաշվին մինչև 2020 թվականը ամայացած 60 հա հողամասի վրա կառուցել կիսափակ ջերմատնային համալիր, որը հնարավորություն կտա ստեղծելու ավելի քան 700 մշտական աշխատատեղ, կընդլայնվեն ջերմոցային արտադրանքի արտադրության և արտահանման ծավալները։

20-09-2018 12:13 2142
At today's session, the government decided to reduce the amount of investments needed to build a 60-hectare semi-closed greenhouse complex in the area adjacent to Noragavit district and prolong the implementation period.
The Minister of Agriculture Arthur Khachatryan presented the issue at the government session, noting that this is a program of Spayka and Armsandproduct companies, which envisages creating a tomato production greenhouse and a plant for the production of mold cheese.
It is envisaged to build a semi-closed greenhouse complex on 60 hectares of landtill 2020, which will cost up to $ 88 million and will allow to create more than 700 permanent jobs, expand greenhouse production and export volumes.