20-09-2018 13:08 6455
Վերջին 3 ամսում տեղական ներդրողների կողմից ՀՀ կառավարություն են ներկայցվել ընդհանուր առմամբ 13,9 մլրդ դրամի ներդրումային տարբեր ծրագրեր, որոնք ստացել են արտոնություններ, հայտնել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի խորհրդական Մեսրոպ
Առաքելյանը:
«Սրանք ներառում են միայն սարքավորումների և հումքի գծով ներդրումների ծավալները, որոնք փաստացի կատարվում են և ոչ թե դեռ քննարկումների և խոստումների մակարդակում են: Արդյունքում, ներդրումային ծրագրերի ծավալը 2017 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է ավելի քան 2 անգամ», - գրել է Առաքելյանը:

20-09-2018 13:08 6558
В течение последних трех месяцев местные инвесторы представили правительству инвестиционные программы на общую сумму 13,9 млрд. драмов, которые получили привилегии, сообщил советник премьер-министра Никола Пашиняна Месроп Аракелян.
«К ним относятся только инвестиции в оборудование и сырье, которые фактически происходят, а не находятся на уровне обсуждений и обещаний. В результате объем инвестиционных программ увеличился более чем в два раза по сравнению с аналогичным периодом 2017 года», - сказал Аракелян.