24-09-2018 13:58 6070
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային խումբ է ստեղծել՝ գազի գնի ձևավորման վրա ազդեցություն ունեցող բաղադրիչների ուսումնասիրության համար:   ԵվՀամապատասխան որոշման մեջ ասվում է.
Ղեկավարվելով «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 7-րդ հոդվածի 16-րդ մասով՝
1. Հայաստանի Հանրապետությունում բնական գազի գնի ձևավորման վրա ազդեցություն ունեցող բաղադրիչների եւ գործոնների ամբողջական ուսումնասիրություն իրականացնելու նպատակով ստեղծել աշխատանքային խումբ (այսուհետ՝ աշխատանքային խումբ):
2. Հաստատել աշխատանքային խմբի անհատական կազմը:
Հանձնաժողովի նախագահը փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն է: 8 հոգանոց հանձնաժողովում ընդգրկված են ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար Արթուր Գրիգորյանը, «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Հրանտ Թադևոսյա:

24-09-2018 13:58 6071
Prime Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan has created a working group to study the components affecting the gas price formation.
The relevant decision states:
Guided by Article 7, Part 16 of the Law of the Republic of Armenia "On the Government's Structure and Activity"
1. To establish a working group (hereinafter - the working group) for the purpose of carrying out a full study of the components and factors affecting the natural gas price formation in the Republic of Armenia.
2. Approve the personal composition of the working group.
The committee chairman is deputy prime minister Mher Grigoryan. The 8-member commission includes RA Minister of Energy and Natural Resources Artur Grigoryan, Director General of Gazprom Armenia CJSC Hrant Tadevosyan.