02-10-2018 11:12 1512
Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ և ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության և Բիզնես Արմենիա հիմնադրամի աջակցությամբ հոկտեմբերի 22-24-ը Երևանում կանցկացվի ԵԱՏՄ տարածաշրջանում խոշորագույն ամենամյա գործարար միջոցառումը՝ «Եվրասիական շաբաթ» միջազգային ցուցահանդեսային համաժողովը։
Ըստ ՀՀ կառավարության Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության, «Եվրասիական շաբաթն» ուղղված է ԵԱՏՄ գործարարների միջև արդյունավետ կապերի զարգացմանը, երրորդ երկրների հետ առևտրային հարաբերությունների խթանմանը։
Գործարար համաժողովին նախատեսվում է ԵԱՏՄ-ից շուրջ 2500 և երրորդ երկրներից շուրջ 250 ընկերությունների մասնակցություն։ Ցուցահանդեսային մասը կմիավորի արտահանող և արտահանման ներուժ ունեցող ԵԱՏՄ երկրների ընկերություններին՝ հետևյալ ոլորտներից.
• գյուղմթերքի վերամշակում և սննդարդյունաբերություն,
• դեղագործական և բժշկական արտադրանք,
• թեթև արդյունաբերություն,
• շինանյութերի արտադրություն,
• ՏՏ և ճշգրիտ ճարտարագիտություն,
• Ոսկեգործություն։
Հայկական ընկերությունների հայտերի հավաքագրումն իրականացնում է Բիզնես Արմենիա հիմնադրամը։ Ընկերությունների մասնակցությունը հաստատում է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կողմից ստեղծված «Եվրասիական շաբաթ» միջոցառման կազմկոմիտեն։ Հաստատված ընկերություններին անվճար կտրամադրվի 10 ք.մ ստանդարտ տաղավար: Ցուցահանդեսի մասնակիցների ընտրության համար հաշվի կառնվեն հետևյալ չափորոշիչները՝ արտադրանքի արտահանման, նորարարական ներուժի և կոոպերացիոն հնարավորությունների առկայությունը։
Ցուցահանդեսի հայտերի ներկայացման վերջնաժամկետը 2018թ. հոկտեմբերի 8-ն է։ Խնդրում ենք լրացնել կցված հայտը, այնուհետև ստորագրված/կնքված տարբերակը PDF ձևաչափով ուղարկել Այս էլ-փոստի հասցեն ծածկագրված է թափոնափոստի բոթերից։ Այն տեսնելու համար անհրաժեշտ է միացնել JavaScript։ էլ-հասցեին։
Համաժողովի մասնակիցների գրանցումը կիրականացվի մինչև հոկտեմբերի 8-ը՝ www.eurasianweek.org կայքում, որը նրանց հնարավորություն կտա B2B հանդիպումներ կազմակերպել ԵԱՏՄ այլ ընկերությունների հետ։

On the initiative of the Eurasian Economic Commission and with the support of the Ministry of Economic Development and Investments and Business Armenia Foundation, the largest annual business event in the EEU region - "Eurasian Week" international exhibition forum will be held in Yerevan on October 22-24.
According to the RA Government Information and Public Relations Department, the "Eurasian Week" is aimed at developing effective relations between EEU businessmen and promoting trade relations with third countries.
About 2500 companies from EEU and about 250 companies from third countries are expected to participate in the business forum. The exhibition will combine a number of companies from EEU countries with export and export potential.
• agricultural processing and food industry,
• pharmaceutical and medical products,
• light industry,
• building materials production,
• IT and precision engineering,
• Jewelry.
The collection of applications of Armenian companies is implemented by the Business Armenia Foundation. The participation of the companies is confirmed by the Eurasian Economic Commission's committee. Approved companies will be provided with 10 sq.m standard pavilion free of charge. The following criteria will be taken into account for the selection of exhibitors: product export, innovation potential and co-operation opportunities.
The deadline for submission of applications is October 8, 2018. Please fill in the attached application and then send the signed / sealed version in PDF format to This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..
Registration of participants will be made till October 8 at: www.eurasianweek.org, which will enable them to organize B2B meetings with other EEU companies.