Ներդրումներ անելու համար գործարարները սպասում են արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին, հայտարարել է Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Դավիթ Անանյանն այդպիսով հաձայնվելով վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի տեսակետի հետ:
Ըստ նրա՝ բիզնեսը սպասողական դիրքեր է գրավում այնտեղ, որտեղ քաղաքական առումով կայուն վիճակ չէ, և սպասում է, թե քաղաքական ինչպիսի հանգուցալուծումներ կլինեն:
«Այնպես որ ճիշտ է վարչապետի տեսակետը միանշանակ: Սպասողական վիճակը որքան երկարի, այնքան վատ երկրի համար, սա որպես տնտեսագետ եմ ասում: Ինչքան կարճ այդ ժամկետը, այնքան լավ տնտեսության համար»,– նշեց ՊԵԿ նախագահը՝ կառավարության նիստից առաջ լրագրողների հետ զրույցում:

04-10-2018 13:16 1430
In order to make investments, businessmen are waiting for snap parliamentary elections, said the head of the State Revenue Committee Davit Ananyan, thus agreeing with Prime Minister Nikol Pashinyan's view.
According to him, the business takes a waiting position where it is not politically stable and waits for political solutions.
"So the prime minister's view is right. The longer this state will last, the worse it will be for the country, I'm saying this as an economist. The shorter it will last, the better for the economy, "said the SRC Chairman during a conversation with journalists before the cabinet meeting.