Ներդրումներ անելու համար գործարարները սպասում են արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին, հայտարարել է Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Դավիթ Անանյանն այդպիսով հաձայնվելով վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի տեսակետի հետ:
Ըստ նրա՝ բիզնեսը սպասողական դիրքեր է գրավում այնտեղ, որտեղ քաղաքական առումով կայուն վիճակ չէ, և սպասում է, թե քաղաքական ինչպիսի հանգուցալուծումներ կլինեն:
«Այնպես որ ճիշտ է վարչապետի տեսակետը միանշանակ: Սպասողական վիճակը որքան երկարի, այնքան վատ երկրի համար, սա որպես տնտեսագետ եմ ասում: Ինչքան կարճ այդ ժամկետը, այնքան լավ տնտեսության համար»,– նշեց ՊԵԿ նախագահը՝ կառավարության նիստից առաջ լրագրողների հետ զրույցում:

04-10-2018 13:16 1428
Для того, чтобы делать инвестиции, предприниматели ждут досрочных парламентских выборов, сказал глава Комитета по государственным доходам Давид Ананян, соглашаясь с мнением премьер-министра Никола Пашиняна.
По его словам, там, где нет политической стабильности, бизнес занимает позицию ожидания и ждет политических решений.
«Итак, мнение премьер-министра однозначно правильно: чем дольше это будет продолжаться, тем хуже будет для страны, я говорю это как экономист. Чем короче это будет длиться, тем лучше для экономики», - сказал Председатель КГД во время беседы с журналистами накануне заседания кабинета министров.