08-10-2018 11:58 4734
ԱՄԷ պատվիրակությունը, որի կազմում են էմիրաթցի մի շարք բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, ներկա է գտնվել ֆրանկոֆոն երկրների մշտական խորհրդի նիստին։
Նիստն ազդարարել է Ֆրանկոֆոնիայի միջոցառումների մեկնարկը Երևանում։ Էմիրությունների մասնակցության նպատակն է արտահայտել երկրի հանձառությունն այն արժեքներին, որոնք մարմնավորում է Ֆրանկոֆոնիայի կազմակերպությունը։
Ֆրանկոֆոնիայի 17-րդ գագաթնաժողովն ընթանում է «Ապրել միասին՝ հարգելով համերաշխությունը, մարդասիրական արժեքներն ու բազմազանությունը՝ իբրև խաղաղության և բարօրության հիմք ֆրանկոֆոն տարածաշրջանում» խորագրով։

08-10-2018 11:58 4735
Делегация ОАЭ, состоящая из ряда высокопоставленных должностных лиц из Эмиратов, присутствовала на заседании постоянного совета франкоязычных стран.
Сессия ознаменовала начало франкоязычных событий в Ереване. Цель участия ОАЭ заключается в том, чтобы выразить приверженность страны ценностям, воплощенным в франкоязычной организации.
17-й саммит франкоязычных стран озаглавлен «Жить вместе, уважая солидарность, гуманистические ценности и разнообразие как основу для мира и процветания во франкоязычном регионе».