Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոն իր պատրաստակամությունն է հայտնել՝ աջակցելու Հայաստանում կանադական ներդրումների ավելացանը, ասել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Մեր խոսակցության առաջին իսկ րոպեներից Ջասթինն իր պատրաստակամությունն է հայտնել՝ աջակցելու ՀՀ-ում կանադական ներդրումների ավելացանը: Ես խնդրեցի վարչապետին, որ ՀՀ-ում տեղի ունեցող գործընթացները ավելի ճիշտ ներկայացի Կանադայի գործարարներին»,- ասաց նա:
Ըստ ՀՀ վարչապետի՝ ՀՀ-ում տեղի են ունենում կոռուպցիայի բացահայտման այնպիսի գործընթացներ, որոնք առնչվում են նաև արտասահմանյան ներդրողներին:
Դրանց նպատակն ըստ փաշինյանի՝ ոչ թե նրանց ՀՀ-ից դուրս հրավիրելն է, այլ հակառակը՝ ցանկանում են մի միջավայր ստեղծել, որտեղ ներդրումներ անելը պայմանավորված չէ կառավարության քմահաճույքներով, բոլորը հավասարության պայմաններում են աշխատելու:

13-10-2018 12:31 6191
Премьер-министр Канады Джастин Трудо выразил готовность поддержать увеличение канадских инвестиций в Армении, сказал премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«В самые первые минуты нашего разговора Джастин выразил готовность поддержать увеличение канадских инвестиций в Армении. Я попросил премьер-министра более точно представить процессы, происходящие в Армении канадским бизнесменам», - сказал он.
По словам премьер-министра, в Армении происходят процессы раскрытия коррупции, которые также касаются иностранных инвесторов.
Их цель, по словам Пашиняна, заключается не в том, чтобы пригласить их покинуть пределы Армении, а в том, чтобы создать среду, в которой инвестиции не будут обусловлены капризами правительства, и все будут работать в равных условиях.