16-10-2018 11:59 3604
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը, հիմք ընդունելով ՀՀ վարչապետի առաջարկությունը, հրամանագիր է ստորագրել Տիգրան Խաչատրյանին ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար նշանակելու մասին:
Ըստ ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչության, ՀՀ նախագահի ստորագրած հրամանագրում, մասնավորապես, ասված է.
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 131-րդ հոդվածի, ինչպես նաև «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 5-րդ հոդվածի 1-ին մասի. Տիգրան Խաչատրյանին նշանակել տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար»:

16-10-2018 11:59 3595
President of the Republic of Armenia Armen Sargsyan, on the basis of the Prime Minister's proposal, signed a decree on appointing Tigran Khachatryan the RA Minister of Economic Development and Investments.
According to the Department of Public Relations of the RA President's Office, in the decree signed by the RA President, in particular, it reads:
"Based on the Prime Minister's proposal, pursuant to Article 131 of the Constitution, as well as Article 5 § 1 of the RA Law on" Government's Structure and Activities " to appoint Tigran Khachatryan Minister of Economic Development and Investments".