16-10-2018 11:59 3604
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը, հիմք ընդունելով ՀՀ վարչապետի առաջարկությունը, հրամանագիր է ստորագրել Տիգրան Խաչատրյանին ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար նշանակելու մասին:
Ըստ ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչության, ՀՀ նախագահի ստորագրած հրամանագրում, մասնավորապես, ասված է.
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 131-րդ հոդվածի, ինչպես նաև «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 5-րդ հոդվածի 1-ին մասի. Տիգրան Խաչատրյանին նշանակել տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար»:

16-10-2018 11:59 3594
Президент Республики Армения Армен Саркисян на основании предложения премьер-министра подписал указ о назначении Тиграна Хачатряна министром экономического развития и инвестиций РА.
По данным Департамента по связям с общественностью администрации президента РА, в указе, подписанном Президентом РА, в частности, говорится:
«Основываясь на предложении премьер-министра, в соответствии со статьей 131 Конституции, а также пунктом 1 статьи 5 Закона Республики Армения «О структуре и деятельности правительства», назначить Тиграна Хачатряна министром экономического развития и инвестиций».