18-10-2018 13:12 6599
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը 2018-ի մայիս ամսից հավաքված և կուտակված իր աշխատավարձը կտրամադրի «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամին։ Այս մասին Արմեն Սարգսյանը հայտնել է հիմնադրամի աշխատակիցների հետ զրույցում։
Որպես հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ, Արմեն Սարգսյանը նաև հստակ հանձնարարականներ տվեց հիմնադրամի նորանշանակ գործադիր տնօրենին ու աշխատակազմին:
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Հայկակ Արշամյանը հիմնադրամում առաջին հերթին ցանկանում է տեսնել սփյուռքահայ երիտասարդ աշխատակիցների ու կամավորների։

18-10-2018 13:12 6600
Armenian President Armen Sargsyan will provide his salary to the Hayastan All-Armenian Fund, collected and accumulated since May 2018. Armen Sargsyan told this to the Foundation's employees.
As president of the Board of Trustees of the Fund, Armen Sargsyan also gave clear instructions to the newly appointed Executive Director and the staff.
Haykak Arshamyan, the Executive Director of the “Hayastan” All-Armenian Fund, first of all wants to see young Armenian Diaspora employees and volunteers in the fund.
Armenian President Armen Sargsyan toured the offices of the Foundation and got acquainted with the staff.