20-10-2018 13:18 2137
ՀՀ փոխվարչապետի պաշտոնակատար Տիգրան Ավինյանի գրասենյակի ղեկավար Վարագ Սիսեռյանն ընդունել է Ալավերդու պղնձաձուլարանի մի խումբ աշխատակիցների: Տեղեկացնում է փոխվարչապետի պաշտոնակատարի գրասենյակը։
Հանդիպման ընթացքում պղնձաձուլարանի աշխատակիցները նշել են, որ գործարանի հավանական փակման դեպքում շուրջ 630 աշխատակիցներ կկորցնեն աշխատանքը, ինչը կհանգեցնի Ալավերդի քաղաքում սոցիալական վիճակի կտրուկ վատթարեցմանը: Աշխատակիցների հիմնական պահանջն է եղել ապահովվել պղնձաձուլարանի հետագա աշխատանքը՝ անկախ դրա պատկանելիության հարցից:
Վարագ Սիսեռյանը նշել է, որ Տիգրան Ավինյանի գրասենյակը անընդհատ կապի մեջ է պղնձաձուլարանի ղեկավարության հետ և այժմ լուծումներ են փնտրվում՝ գործարանի աշխատանքը չդադարեցնելու նպատակով: Երկուշաբթի նախատեսվում է փոխվարչապետի պաշտոնակատար Տիգրան Ավինյանի և «Վալլեքս» խմբի ընկերությունների նախագահ Վալերի Մեջլումյանի հանդիպումը, որի արդյունքում ակնկալվում է, որ հստակ կլինի թե որ ուղղությամբ են հետագա աշխատանքները տարվելու:
Վարագ Սիսեռյանը նաև հավելել է, որ անկախ ստեղծված իրավիճակի հանգուցալուծումից, անհրաժեշտ է աշխատանքներ տանել նոր ներդրումներ ներգրավվելու և հնարավորություններ ստեղծելու ուղղությամբ, որոնք կբերեն աշխատատեղերի ստեղծմանը և մարզերի, քաղաքային և գյուղական համայնքների կայուն զարգացմանը:

20-10-2018 13:18 2136
Глава офиса заместителя премьер-министра РА Тиграна Авиняна Вараг Сисерян принял группу медеплавильного завода в Алаверди. Об этом сообщает пресс-служба вице-премьера.
В ходе встречи сотрудники медеплавильного завода отметили, что в случае закрытия завода около 630 человек потеряют работу, что приведет к резкому ухудшению социальной ситуации в Алаверди. Основным требованием персонала было обеспечить дальнейшую работу медеплавильного завода независимо от его принадлежности.
Вараг Сисерян отметил, что офис Тиграна Авиняна находится в постоянном контакте с медеплавильным заводом и сейчас ищет решения, чтобы не остановить работу на заводе. Ожидается, что в понедельник встретятся вице-премьер Тигран Авинян и председатель VallexGroup Валерий Меджлумян, в результате чего будет ясно, в каком направлении будут проведены дальнейшие работы.
Вараг Сисерян также добавил, что независимо от нынешней ситуации необходимо работать над привлечением новых инвестиций и созданием возможностей, которые приведут к созданию рабочих мест и устойчивому развитию регионов, городских и сельских общин.