22-10-2018 10:54 4241
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը, Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի Կոլեգիայի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը և բարձրաստիճան այլ պաշտոնյաներ, հյուրեր, մինչ պլենար նիստի մեկնարկը, շրջեցին տաղավարներով, ծանոթացան մասնակից ընկերությունների հնարավորություններին ու ծրագրերին:
Ցուցահանդեսային մասը միավորում է արտահանող և արտահանման ներուժ ունեցող ԵԱՏՄ երկրների ընկերություններին տարբեր ոլորտներից՝ գյուղմթերքի վերամշակում և սննդարդյունաբերություն, դեղագործական և բժշկական արտադրանք, թեթև արդյունաբերություն, շինանյութերի արտադրություն, ոսկեգործություն:
Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ, ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության և Բիզնես Արմենիա հիմնադրամի աջակցությամբ 2018թ. հոկտեմբերի 22-24-ը Երևանում անցկացվում է ԵԱՏՄ տարածաշրջանում խոշորագույն ամենամյա գործարար միջոցառումը՝ «Եվրասիական շաբաթ» միջազգային ցուցահանդեսային համաժողովը։
«Եվրասիական շաբաթն» ուղղված է ԵԱՏՄ գործարարների միջև արդյունավետ կապերի զարգացմանը, երրորդ երկրների հետ առևտրային հարաբերությունների խթանմանը։
Գործարար համաժողովին նախատեսվում է ԵԱՏՄ-ից շուրջ 2500 և երրորդ երկրներից շուրջ 250 ընկերությունների մասնակցություն։

22-10-2018 10:54 4076
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян, председатель правления Евразийской экономической комиссии Тигран Саргсян и другие высокопоставленные чиновники, гости перед пленарным заседанием осмотрели павильоны и ознакомились с возможностями и программами участвующих компаний.
Часть выставки объединяет экспортеров и компании с экспортным потенциалом различных секторов: сельскохозяйственная и пищевая промышленность, фармацевтическая и медицинская продукция, легкая промышленность, производство строительных материалов, ювелирное дело.
По инициативе Евразийской экономической комиссии, при поддержке Министерства экономического развития и инвестиций и Фонда «Бизнес Армения» 22-24 октября в Ереване проходит крупнейшее ежегодное деловое мероприятие в регионе ЕАЭС- международный выставочный форум «Евразийская неделя».
Форум «Евразийская неделя» посвящен развитию эффективных связей между предпринимателями ЕАЭС и продвижению торговых отношений с третьими странами.
Ожидается, что в бизнес-форуме примут участие около 2500 компаний из ЕАЭС и около 250 компаний из третьих стран.