22-10-2018 10:54 4241
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը, Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի Կոլեգիայի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը և բարձրաստիճան այլ պաշտոնյաներ, հյուրեր, մինչ պլենար նիստի մեկնարկը, շրջեցին տաղավարներով, ծանոթացան մասնակից ընկերությունների հնարավորություններին ու ծրագրերին:
Ցուցահանդեսային մասը միավորում է արտահանող և արտահանման ներուժ ունեցող ԵԱՏՄ երկրների ընկերություններին տարբեր ոլորտներից՝ գյուղմթերքի վերամշակում և սննդարդյունաբերություն, դեղագործական և բժշկական արտադրանք, թեթև արդյունաբերություն, շինանյութերի արտադրություն, ոսկեգործություն:
Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ, ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության և Բիզնես Արմենիա հիմնադրամի աջակցությամբ 2018թ. հոկտեմբերի 22-24-ը Երևանում անցկացվում է ԵԱՏՄ տարածաշրջանում խոշորագույն ամենամյա գործարար միջոցառումը՝ «Եվրասիական շաբաթ» միջազգային ցուցահանդեսային համաժողովը։
«Եվրասիական շաբաթն» ուղղված է ԵԱՏՄ գործարարների միջև արդյունավետ կապերի զարգացմանը, երրորդ երկրների հետ առևտրային հարաբերությունների խթանմանը։
Գործարար համաժողովին նախատեսվում է ԵԱՏՄ-ից շուրջ 2500 և երրորդ երկրներից շուրջ 250 ընկերությունների մասնակցություն։

22-10-2018 10:54 4244
Acting Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan, Chairman of the Board of the Eurasian Economic Commission Tigran Sargsyan and other high-ranking officials, guests before the plenary session, took a tour of pavilions and got acquainted with the opportunities and programs of participating companies.
A part of the exhibition combines exporting companies and those with export potential from different sectors: agricultural processing and food industry, pharmaceutical and medical products, light industry, building materials production, jewelry.
By the initiative of the Eurasian Economic Commission, with the support of the Ministry of Economic Development and Investments and the Business Armenia Foundation, On October 22-24 Yerevan hosts the largest annual business event in the EAEU region, the "Eurasian Week" international exhibition forum.
The "Eurasian Week" forum focuses on the development of effective links between EAEU businessmen and promotion of trade relations with third countries.
About 2500 companies from EAEU and about 250 companies from third countries are expected to participate in the business forum.