22-10-2018 11:24 3332
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը հոկտեմբերի 22-25-ն աշխատանքային այցով կմեկնի Շվեյցարիայի Համադաշնություն: Նախագահը Ժնևում կմասնակցի ՄԱԿ-ի Առևտրի և զարգացման կոնֆերանսի (UNCTAD) երկամյա պարբերականությամբ կազմակերպվող վեցերորդ Համաշխարհային ներդրումային համաժողովին (World Investment Forum 2018), որն այս տարի անցկացվում է «Ներդրումներ՝ հանուն կայուն զարգացման» խորագրով:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը ելույթով hանդես կգա համաժողովի շրջանակում կայանալիք Գլոբալ առաջնորդների վեհաժողովում:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Ժնևում կմասնակցի նաև Crans Montana միջազգային հեղինակավոր ֆորումի 20-րդ տարեկան նստաշրջանի բացմանը և տեղական ու գլոբալ անվտանգության խնդիրներին նվիրված քննարկումներում հանդես կգա որպես գլխավոր բանախոս, հայտնում է նախագահի մամուլի ծառայությունը:

22-10-2018 11:24 3331
22-25 октября президент Армении Армен Саргсян отправится в Швейцарскую Конфедерацию с рабочим визитом. Президент примет участие в шестом Всемирном инвестиционном форуме 2018 Конференции ООН по торговле и развитию (UNCTAD), который проводится каждые два года и в этом году состоится в Женеве под названием «Инвестиции ради устойчивого развития».
Президент Саргсян выступит с речью на саммите мировых лидеров.
Президент Саргсян также примет участие в открытии 20-й ежегодной сессии Международного форума Crans Montana в Женеве и станет основным докладчиком в дискуссиях по вопросам местной и глобальной безопасности, сообщает пресс-служба главы государства.