22-10-2018 11:24 3332
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը հոկտեմբերի 22-25-ն աշխատանքային այցով կմեկնի Շվեյցարիայի Համադաշնություն: Նախագահը Ժնևում կմասնակցի ՄԱԿ-ի Առևտրի և զարգացման կոնֆերանսի (UNCTAD) երկամյա պարբերականությամբ կազմակերպվող վեցերորդ Համաշխարհային ներդրումային համաժողովին (World Investment Forum 2018), որն այս տարի անցկացվում է «Ներդրումներ՝ հանուն կայուն զարգացման» խորագրով:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը ելույթով hանդես կգա համաժողովի շրջանակում կայանալիք Գլոբալ առաջնորդների վեհաժողովում:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Ժնևում կմասնակցի նաև Crans Montana միջազգային հեղինակավոր ֆորումի 20-րդ տարեկան նստաշրջանի բացմանը և տեղական ու գլոբալ անվտանգության խնդիրներին նվիրված քննարկումներում հանդես կգա որպես գլխավոր բանախոս, հայտնում է նախագահի մամուլի ծառայությունը:

22-10-2018 11:24 3068
On October 22-25 President Armen Sargsyan will leave for the Swiss Confederation on a working visit. The President will take part in the sixth World Investment Forum 2018 of UN Trade and Development Conference (UNCTAD), which is held every two years and is being held in Geneva this year, titled "Investments for Sustainable Development."
President Sargsyan will deliver a speech at the Global Leaders' Summit.
President Sargsyan will also participate in the opening of the 20th annual session of the Crans Montana International Forum in Geneva and will be the keynote speaker in the discussions on the issues of local and global security, the presidential press service reported.