22-10-2018 14:33 2245
2018թ․-ի հոկտեմբերի 22-ին IDBank-ն իրականացնելու է անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի տրանշ 6-ի թողարկում։
6-րդ թողարկման պարտատոմսերի ժամկետայնությունը 2 տարի 3 ամիս է, իսկ արժեկտրոնի տոկոսադրույքը՝ տարեկան 5,25%, որը նախկին տրանշերի դեպքում վճարվում էր 6-ամսյա պարբերականությամբ, 6-րդ թողարկման պարտատոմսերի դեպքում հաճախորդների խնդրանքով վճարվելու է եռամսյակային պարբերականությամբ՝ թվով 9 վճարումով։
«IDBank-ը հաճախորդներին ներդրումները դիվերսիֆիկացնելու հնարավորություն է տալիս։ Պարտատոմսերը համարելով առավել ճկուն գործիք՝ մենք մեր հաճախորդներին առաջարկում ենք բազմապատկել եկամուտները ոչ միայն ավանդային կամ խնայողական հաշիվներով, այլ նաև պարտատոմսերով։ Այս պահին IDBank-ը պարտատոմսերի շուկայում ամենաակտիվ խաղացողներից է և հավակնում է պահպանել և էլ ավելի բարձրացնել դիրքերը։ Ընդ որում, պետք է նշել, որ մենք որոշեցինք շարունակել պարտատոմսերի թողարկումը շուկայում առկա պահանջարկի արդյունքում․ IDBank-ի պարտատոմսերի տեղաբաշխումը, որպես կանոն, ավարտվում է ժամկետից շուտ»,- իր խոսքում նշել է Բանկի վարչության նախագահի ժամանակավոր պաշտոնակատար, ֆինանսական տնօրեն Ռուբեն Մելիքյանը։
Պարտատոմսերի տեղաբաշխումը նախատեսվում է ավարտել մինչև ս․թ․ դեկտեմբերի 28-ը: Պարտատոմսերը ցուցակվելու են «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ ֆոնդային բորսայում և մշտապես գնանշվելու են շուկա ստեղծողի (Marketmaker) միջոցով։
IDBank-ի անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերը կարելի է ձեռք բերել 22.10․2018թ.-ից մինչև 28.12.2018թ.-ը IDBank-ի ցանկացած մասնաճյուղում։
Նշենք նաև, որ անվանական պարտատոմսերով ներգրավված դրամական միջոցները համարվում են երաշխավորված բանկային ավանդ և երաշխավորված են «Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամի» կողմից:

22-10-2018 14:33 2336
The maturity date of the 6th issue bonds is 2 years and 3 months, and the coupon rate- 5.25% per annum, in case of the previous tranches, the payment was made every 6 months, in the case of the 6th tranche bonds, at the customer's request the payment will be made every 3 months, 9 payments.
IDBank enables customers to diversify their investments. Considering Bonds as a more flexible tool, we offer our clients to multiply their income not only with deposit or savings accounts, but also with bonds. At the moment, IDBank is one of the most active players in the bond market, and intends to keep and increase its positions. At the same time, we should note that we decided to continue issuing bonds as a result of the demand in the market. IDBank's bond placement usually ends ahead of time, "said Ruben Melikyan, Acting CEO, Financial Director.
Bond placement is planned to be completed by the end of the year. December 28. Bonds will be listed on the NASDAQ OMX Armenia Stock Exchange and will always be quoted through the Marketmaker.
IDBank's nominal coupon bonds can be obtained from 22.10.2018 to 28.12.2018 at any IDBank branch.
It should also be noted that the funds attracted by nominal bonds are considered as guaranteed bank deposits and are guaranteed by the Deposit Guarantee Fund.
Bond Issue Prospectus was registered in the Central Bank of Armenia by decision of the Central Bank of Armenia, Decree 1/124A / of 23/02/2018.