22-10-2018 14:33 2245
2018թ․-ի հոկտեմբերի 22-ին IDBank-ն իրականացնելու է անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի տրանշ 6-ի թողարկում։
6-րդ թողարկման պարտատոմսերի ժամկետայնությունը 2 տարի 3 ամիս է, իսկ արժեկտրոնի տոկոսադրույքը՝ տարեկան 5,25%, որը նախկին տրանշերի դեպքում վճարվում էր 6-ամսյա պարբերականությամբ, 6-րդ թողարկման պարտատոմսերի դեպքում հաճախորդների խնդրանքով վճարվելու է եռամսյակային պարբերականությամբ՝ թվով 9 վճարումով։
«IDBank-ը հաճախորդներին ներդրումները դիվերսիֆիկացնելու հնարավորություն է տալիս։ Պարտատոմսերը համարելով առավել ճկուն գործիք՝ մենք մեր հաճախորդներին առաջարկում ենք բազմապատկել եկամուտները ոչ միայն ավանդային կամ խնայողական հաշիվներով, այլ նաև պարտատոմսերով։ Այս պահին IDBank-ը պարտատոմսերի շուկայում ամենաակտիվ խաղացողներից է և հավակնում է պահպանել և էլ ավելի բարձրացնել դիրքերը։ Ընդ որում, պետք է նշել, որ մենք որոշեցինք շարունակել պարտատոմսերի թողարկումը շուկայում առկա պահանջարկի արդյունքում․ IDBank-ի պարտատոմսերի տեղաբաշխումը, որպես կանոն, ավարտվում է ժամկետից շուտ»,- իր խոսքում նշել է Բանկի վարչության նախագահի ժամանակավոր պաշտոնակատար, ֆինանսական տնօրեն Ռուբեն Մելիքյանը։
Պարտատոմսերի տեղաբաշխումը նախատեսվում է ավարտել մինչև ս․թ․ դեկտեմբերի 28-ը: Պարտատոմսերը ցուցակվելու են «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ ֆոնդային բորսայում և մշտապես գնանշվելու են շուկա ստեղծողի (Marketmaker) միջոցով։
IDBank-ի անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերը կարելի է ձեռք բերել 22.10․2018թ.-ից մինչև 28.12.2018թ.-ը IDBank-ի ցանկացած մասնաճյուղում։
Նշենք նաև, որ անվանական պարտատոմսերով ներգրավված դրամական միջոցները համարվում են երաշխավորված բանկային ավանդ և երաշխավորված են «Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամի» կողմից:

22 октября 2018 года IDBank выпустит шестой транш номинальных купонных облигаций.
Срок погашения облигаций шестого выпуска составляет 2 года и 3 месяца, а купонная ставка - 5,25% годовых, в случае предыдущих траншей – оплата производилась каждые 6 месяцев, в случае облигаций шестого транша , по просьбе клиентов оплата будет производиться каждые 3 месяца, всего 9 платежей.
IDBank позволяет клиентам диверсифицировать свои инвестиции. Рассматривая облигации как более гибкий инструмент, мы предлагаем нашим клиентам умножить свой доход не только с помощью депозитных или сберегательных счетов, но и облигаций. На данный момент IDBank является одним из самых активных игроков на рынке облигаций и намерен сохранить и увеличить свои позиции. В то же время следует отметить, что мы решили продолжить выпуск облигаций в результате спроса на рынке. Размещение облигаций IDBank обычно заканчивается раньше времени », - сказал Рубен Меликян, исполняющий обязанности генерального директора, финансовый директор.
Размещение облигаций планируется завершить до 28 декабря 2018 г. Облигации будут размещены на фондовой бирже NASDAQ OMX Армения и всегда будут постоянно оценены через маркет-мейкера.
Номинальные купонные облигации IDBank можно приобрести с 22.10.2018 по 28.12.2018 в любом филиале IDBank.
Следует также отметить, что средства, привлеченные номинальными облигациями, считаются гарантированными банковскими депозитами и Фондом гарантирования вкладов.
Проспект облигаций был зарегистрирован в Центральном банке Армении по решению председателя Центрального банка Армении 1 / 124A от 23.02.2018 г..