«ԵԱՏՄ հիմնական պահանջներից մեկը երկրների ջանքերի մեկտեղումն է, ինչն արդյունավետ է բոլորի համար, քանզի թույլ է տալիս բոլորին միավորվել և ներդնել իրենց ջանքերը նորարարությունների և նոր մշակումների մեջ», - «Եվրասիական շաբաթ 2018» համաժողովի ընթացքում հայտարարել է Հայաստանի փոխվարչապետի պաշտոնակատար Մհեր Գրիգորյանն:
Նա նշել է, որ ԵԱՏՄ երկրները պետք է համապատասխան բորսա ձևավորեն, որտեղ կներկայացնեն նոր թվային և տեխնոլոգիական լուծումները, և այն պետք է գործի կոմերցիոն հիմունքներով:
«Այս պոտենցիալ միջնորդությունը չպետք է ազդի ապրանքների և ծառայությունների ինքնարժեքի վրա: Մենք պետք է ունենանք օրենսդրություն, որի միջոցով կպաշտպանենք մտավոր սեփականության իրավունքը: Անհրաժեշտ է ճանապարհային քարտեզ, համաձայն որի կներդաշնակեցնենք օրենսդրությունները` մասնավորապես մտավոր սեփականության պաշտպանության ուղղությամբ», - ընդգծել է Գրիգորյանը:

23-10-2018 13:23 2150
"One of the main requirements of EAEU is to unite the efforts of the countries, which is effective for all, as it allows all to unite and invest their efforts in innovations and new developments," Deputy Prime Minister of Armenia Mher Grigoryan stated during the "Eurasian Week 2018" conference.
He pointed out that EAEU countries should form a relevant stock exchange where new digital and technological solutions will be introduced and should be operated on a commercial basis.
"This potential mediation should not affect the cost of goods and services. We need to have legislation that will protect intellectual property rights. We need a roadmap that will harmonize our legislation, particularly in the field of intellectual property protection, "Grigoryan underscored.