24-10-2018 11:06 2361
Արդշինբանկը «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա» -ի կողմից ճանաչվել է «Կառավարության պարտատոմսերի շուկայի լավագույն գործակալ»:
Ըստ բանկի մամուլի ծառայության, Արդշինբանկն այս անվանակարգում հաղթող է ճանաչվել 2017 թվականի արդյունքներով, «Բորսայի 2017 թվականի լավագույն անդամ» անվանակարգով, որն ամեն տարի անցկացվում է «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա» բորսայում և Հայաստանի Կենտրոնական Դեպոզիտարիայում:
Մրցանակաբաշխությունը տեղի է ունենում 9-րդ տարին անընդմեջ: Հաղթողին ընտրելու համար հաշվի են առնվում ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա-ում կայացած գործարքների քանակը, ծավալները և արդյունավետությունը: Շուկայում լավագույն դիլերն ընտրվում է ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա-ի անդամ հանդիսացող բանկերի և ներդրումային կազմակերպությունների դիլերների ընդհանուր քվեարկության հիման վրա:

24-10-2018 11:06 2353
Ардшинбанк был признан фондовой биржей NASDAQ OMX Armenia «Лучшим агентом на рынке государственных облигаций». По данным пресс-службы банка, Ардшинбанк был признан победителем в этой категории по итогам 2017 года, в номинации «Лучший член биржи 2017 года», которая проводится ежегодно в NASDAQ OMX Армения и Центральном депозитарии Армении.
Церемония награждения проходит 9-й год подряд. Чтобы выбрать победителя, учитывается количество, объем и эффективность транзакций в NASDAQOMX Армения. Лучший дилер на рынке выбирается на основе общего голосования дилеров банков, которые являются членами NASDAQ OMX Armenia и инвестиционных организаций.