24-10-2018 11:06 2361
Արդշինբանկը «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա» -ի կողմից ճանաչվել է «Կառավարության պարտատոմսերի շուկայի լավագույն գործակալ»:
Ըստ բանկի մամուլի ծառայության, Արդշինբանկն այս անվանակարգում հաղթող է ճանաչվել 2017 թվականի արդյունքներով, «Բորսայի 2017 թվականի լավագույն անդամ» անվանակարգով, որն ամեն տարի անցկացվում է «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա» բորսայում և Հայաստանի Կենտրոնական Դեպոզիտարիայում:
Մրցանակաբաշխությունը տեղի է ունենում 9-րդ տարին անընդմեջ: Հաղթողին ընտրելու համար հաշվի են առնվում ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա-ում կայացած գործարքների քանակը, ծավալները և արդյունավետությունը: Շուկայում լավագույն դիլերն ընտրվում է ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա-ի անդամ հանդիսացող բանկերի և ներդրումային կազմակերպությունների դիլերների ընդհանուր քվեարկության հիման վրա:

24-10-2018 11:06 2362
According to the bank's press service, Ardshinbank has been recognized as the winner of this category by the results of 2017 in nomination "Best Exchange Member of 2017", which is held annually at NASDAQ OMX Armenia and Central Depository of Armenia.
The award ceremony takes place for the 9th consecutive year. To select the winner, the number, volume and effectiveness of transactions in NASDAQ OMX Armenia are taken into account. The best dealer in the market is selected based on the general voting of dealers of NASDAQ OMX Armenia's member banks and investment firms.ж