26-10-2018 12:18 2341
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի պաշտոնակատար Տիգրան Խաչատրյանը հանդիպել է Համաշխարհային բանկի հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Սիլվի Բոսութղոյի հետ:
Վերջինս շնորհավորել է Տիգրան Խաչատրյանին նշանակման կապակցությամբ և հաջողություն մաղթել պատասխանատու աշխատանքում:
Նախարարի պաշտոնակատարը շնորհակալություն է հայտնել Սիլվի Բոսութղոյին և ընդգծել, որ մշտապես մեծ սիրով է համագործակցել Համաշխարհային բանկի հետ:
Նախարարի պաշտոնակատարը և ՀԲ գրասենյակի տնօրենը հանդիպման ընթացքում քննարկել են մեր երկրի հետ համագործակցության նոր շրջանակին առնչվող զարգացումները:
Կողմերն անդրադարձել են նաև «Առևտրի խթանում և որակի ենթակառուցվածքներ» ծրագրի շրջանակներում տարվող աշխատանքներին:
Տիգրան Խաչատրյանը և Սիլվի Բոսութղոն քննարկել են Համաշխարհային բանկի «Գործարարությամբ զբաղվելը» զեկույցում Հայաստանի դիրքի բարելավմանը միտված աշխատանքները, զեկույցից սպասվող ակնկալիքները:

26-10-2018 12:18 2134
Acting Minister of Economic Development and Investments Tigran Khachatryan met with World Bank Office Manager for Armenia Silvi Botsutkho.
The latter congratulated Tigran Khachatryan on his appointment and wished him success in his responsible job.
Acting Minister thanked Silvi Botsutkho and stressed that he has always cooperated with the World Bank with great love.
Acting Minister and WB Director discussed the developments related to the new framework of cooperation with our country.
The sides also touched upon the work carried out within the framework of the "Trade Promotion and Quality Infrastructure" program.
Tigran Khachatryan and Silvi Botsutkho discussed the work done to improve Armenia's position in the World Bank's “Doing Business” report and the expectations from the report.