26-10-2018 12:18 2341
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի պաշտոնակատար Տիգրան Խաչատրյանը հանդիպել է Համաշխարհային բանկի հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Սիլվի Բոսութղոյի հետ:
Վերջինս շնորհավորել է Տիգրան Խաչատրյանին նշանակման կապակցությամբ և հաջողություն մաղթել պատասխանատու աշխատանքում:
Նախարարի պաշտոնակատարը շնորհակալություն է հայտնել Սիլվի Բոսութղոյին և ընդգծել, որ մշտապես մեծ սիրով է համագործակցել Համաշխարհային բանկի հետ:
Նախարարի պաշտոնակատարը և ՀԲ գրասենյակի տնօրենը հանդիպման ընթացքում քննարկել են մեր երկրի հետ համագործակցության նոր շրջանակին առնչվող զարգացումները:
Կողմերն անդրադարձել են նաև «Առևտրի խթանում և որակի ենթակառուցվածքներ» ծրագրի շրջանակներում տարվող աշխատանքներին:
Տիգրան Խաչատրյանը և Սիլվի Բոսութղոն քննարկել են Համաշխարհային բանկի «Գործարարությամբ զբաղվելը» զեկույցում Հայաստանի դիրքի բարելավմանը միտված աշխատանքները, զեկույցից սպասվող ակնկալիքները:

26-10-2018 12:18 2339
Исполняющий обязанности министра экономического развития и инвестиций Тигран Хачатрян встретился с менеджером офиса Всемирного банка в Армении Сильви Боцутхо.
Последний поздравил Тиграна Хачатряна с его назначением и пожелал ему успехов в его ответственной работе.
Исполняющий обязанности министра поблагодарил Сильви Боцутхо и подчеркнул, что он всегда с большой любовью сотрудничал с Всемирным банком.
Исполняющий обязанности министра и директор Всемирного банка обсудили события, связанные с новыми рамками сотрудничества с нашей страной.
Стороны также коснулись работы, проводимой в рамках программы «Развитие торговли и инфраструктуры качества».
Тигран Хачатрян и Сильви Боцутхо обсудили работу, направленную на улучшение позиции Армении в отчете Всемирного банка «Ведение бизнеса» и ожиданий от отчета.